4. Augusta 2019.

Bravo heroj “građana”: Siti posle penala do prvog trofej u sezoni!

Fudbaleri Mančster sitija osvojili su prvi trofej u sezoni, pošto su posle penala pobedili Liverpul u Komjuniti Šildu.

Izabranici Pepa Gvardiole uspeli su da odbrane titulu, dok su “Redsi” propustili šansu da osvoje prvi Komjuniti Šild od 2006. godine.

Heroj Sitija je iskusni golman Klaudijo Bravo, koji je odlično branio tokom svih devedeset minuta, pogotovo u drugom poluvremenu u kojem je Liverpul bio mnogo bolji protivnik.

Komjuniti Šild:Liverpul – M. Siti 1:2pp (0:1)
(Matip 77 – Sterling 12)stadion: Vembli
sudija: Martin EtkinsonLiverpul: Alison – Robertson, Van Dajk, Gomes, Aleksandar-Arnold – Vajnaldum, Fabinjo, Henderson – Origi, Salah, Firmino.Siti: Bravo – Zinčenko, Otamendi, Stouns, Voker – D. Silva, Rodrigo, De Brejne – Sane, B. Silva, Sterling.

Takođe, uspeo je i da odbrani penal Vajnaldumu, što je bio odlučujući trenutak jedaneasteraca.

Utakmica je otvorena u žestokom tempu i prvih deset minuta videli smo odlične šanse na obe strane. Međutim, prvo Sane, a potom i Salah nisu uspeli da zatresu mrežu.

Ubrzo posle toga usledio je pogodak Sitija. Odbrana “Redsa” očajno je reagovala, Sterling je ostao sam u petercu i uspeo je da savlada Alisona.

Ni golman Brazila ne može da se pohvali intervencijom, i Siti je od dvanaestog minuta vodio na Vembliju.

Odličan fudbal gledali smo u prvih dvadesetak minuta, a onda razočaranje. Tempo je dosta opao u drugom delu prvog poluvremena, nismo videli nijednu dobru šansu i na pauzu se otišlo s rezultatom 1:0 za Siti.

Tokom drugog perioda igra gledali smo mnogo bolju igru “Redsa”. Ekipa Jirgena Klopa dominirala je tokom većeg dela susreta, a u 77. minutu uspeli su da dođu do izjednačenja.

Van Dajk je sjajno pronašao Matipa, koji je glavom savladao Klaudija Brava. Liverpul je nastavio sa napadima, najviše je pretio Salah, koji je u 92. minutu bio na korak do gola.

Nije ga postigao samo zbog fenomenalne intervencije Kajla Vokera, koji je akrobatskim potezom s gol linije izbacio loptu. Ubrzo su usledili penali.

Prilikom izvođenja jedaneasteraca fudbaleri Mančester sitija bili su nepogrešivi, dok je kod Liverpula Vajnaldum bio neprecizan. Bravo je uspeo da mu odbrani udarac i time je rešio pitanje pobednika.