8. Januara 2021.

Braun “presudio” Zvezdi uz zvuk sirene

Odlučujući koš postigao je Lorenzo Braun uz zvuk sirene.

Imala je Zvezda svojih šansi, +7 nekoliko minuta pre kraja, ali su gosti nekako uspeli da “iščupaju” pobedu “na mišiće”.

Tim Igora Kokoškova je slavio posle velike borbe i vrlo izjednačene utakmice.

Njima je ovo osmi trijumf u sezoni, čime su se od crveno-belih, koji imaju 6-12, udaljili na tabeli.

Najefikasniji kod pobedničke ekipe bili su Pjer i Braun sa po 13 poena, dva manje je ubacio Marko Gudurić, koji je imao i osam skokova i tri asistencije.

Kod Zvezde je najbolji bio Džoni O'brajant sa 17 poena, 10 skokova i četiri asistencije.

Dvocifreni su još bili Ognjen Dobrić sa 12, Dejan Davidovac sa 11, odnosno Kino Kolom sa 10 poena.

Crvena zvezda: O'Brajant 17, Volden 6, Uskoković /, Davidovac 11, Lazić 0, Rit 2, Radanov, 8 Dobrić 12, Jagodić-Kuridža 5, Kuzmić 0, Noko /, Kolom 5
Fenerbahče: Hamilton 0, Braun 13, Gudurić 11, Mahmutoglu 4, Biberović /, De Kolo 2, Pjer 13, Bartel 10, Veseli 10, Edi 2, Duvariolu 1, Uljanovas 7

Tokom prvog poluvremena, kao uostalom i tokom čitavog meča, imali smo prilike da vidimo tzv. rezultatsku klackalicu.

Ekipe su se smenjivale u vođstvu, igralo se dosta brzo, bez mnogo faulova i prekida.

Nakon nešto boljeg starta gostiju, Zvezda je krajem prve četvrtine preuzela vođstvo serijom od 12:3.

Fenerbahče je dobro zaigrao na startu drugog kvartala i brzo se vratio u igru, a potom i vratio prednost na svoju stranu.

Crveno-beli su vođstvo ponovo stekli zahvaljujući trojkama, posle toga ubrzo i ispustili, da bi Kolom drugu četvrtinu završio baš kao i prvu, pogotkom u poslednjim sekundama, 39:38.

Fenerbahče je do koševa najčešće dolazio iz kontri, te ranih faza napada, dok je Zvezda svoje akcije vrlo često završavala šutevima za tri poena.

Drugo poluvreme bilo je veoma tvrdo, sa mnogo grešaka i malo koševa.

Zvezda je svoje prve poene u trećem kvartalu postigla tek posle četiri i po minuta.

Na njenu sreću, ni Fener se nije mnogo proslavio.

Završnica ove četvrtine bila je brza, a završena je kao i prethodne dve, tako da su timovi u poslednjih 10 minuta ušli potpuno izjednačeni, 53:53.

Zvezda je poslednju četvrtinu bolje otvorila, u jednom momentu, na nekoliko minuta do kraja imala i +7.

Međutim, malo po malo, gosti su se približavali i na kraju od meča napravili dramu.

Razlika između dva sata je bila pet sekundi, crveno-beli nisu uspeli da postignu koš, ali na njihovu žalost, jeste Lorenzo Braun, koji je loptu uspeo da izbaci pre zvuka sirene i donese trijumf Fenerbahčeu.

Zvezda će novu šansu za pobedu imati 13. januara, kada će gostovati madridskom Realu.