5. Novembra 2021.

Braga razbila Ludogorec, velika pobjeda Dinama, Lacio i Marsej podijelili bodove

Braga je nakon ove pobede “zasela” na prvu poziciju grupe F u Ligi Evrope, pošto je Crvena zvezda poražena od Mitjilanda rezultatom 1:0.

Braga je bez problema savladala Ludogorec sa 4:2, a na poluvremenu su imali ubedljivih 3:1 i već tada se znalo da će osvojiti sva tri boda.

Već u 25. minutu su preko Musratija poveli sa 1:0, da bi u 33. minutu gosti izjednačili kada je Sotiriju zatresao mrežu Brage.

Četiri minuta kasnije je Medeiroš vratio Bragi vođstvo (2:1), da bi Galeno u 40. minutu povisio na 3:1, a onda u drugom poluvremenu Gonsales povećava na 4:1, da bi konačnih 4:2 postavio Plastun u 79. minutu utakmice.

Fudbaleri Bajer Leverkuzena su rezultatom 3:0 bili bolji od španskog predstavnika Betisa. Musa Dijabi je bio dvostruki strelac, dok je Florijan Virc postavio konačnih 3:0.

U ovoj grupi je odigran još jedan meč, a fudbaleri Seltika su sa 3:2 pobedili Ferencvaroš.

Leverkuzen je učvrstio poziciju broj 1, dok je Betis sada ugrožen na drugom mestu sa samo bodom više od Seltika.

Fudbaleri Lestera su odigrali nerešeno protiv Spartaka iz Moskve, a meč je završen rezultatom 1:1.

Viktor Mozes je goste doveo do vođstva u 51. minutu, da bi sedam minuta kasnije Amarti postigao izjednačujući gol. Džejmi Vardi je u 75. minutu mogao da donese pobedu, ali je promašio penal.

Fudbaleri Dinamo Zagreba su rezultatom 3:1 pobedili Rapid u Beču, dok su Lacio i Marsej meč završili rezultatom 2:2.

Zagrepčani su na domaćem terenu došli do druge pobede u Ligi Evrope i pozicije broj 2 u grupi H, odmah iza Vest Hema.

Bečki Rapid je pružio solidan otpor i čak poveo u 8. minutu preko Knasmilnera.

Samo četiri minuta kasnije je Petković pogodio mrežu Rapida za 1:1, a Komnen Andrić u 34. minutu donosi preokret Dinamu i sa tim rezultatom je prvo poluvreme je i završeno.

Konačnih 3:1 za Dinamo postavio je Šutalo u 83. minutu utakmice.

Marsejski Olimpik je dočekao Lacio u 4. kolu Lige Evrope i spektakularan meč na kraju nije imao pobednika.

Marsej je u 33. minutu poveo preko Arkadijuša Milika koji je gol postigao sa penala, a u poslednjim momentima prvog poluvremena Lacio dolazi do izjednačenja, pošto je u 45+7 VAR priznao gol Felipe Andersona.

Drugo poluvreme samo što je počelo, a već je Ćiro Imobile doneo vođstvo Laciju da bi se za konačnih 2:2 postarao Paje u 82. minutu.

Petković 12, Andrić 34, Šutalo 83 – Knasmilner 8

Roma je bila na korak od nove bruke od strane norveškog Bodo Glimta, ali je u finišu uspela da se spase poraza – 2:2 (0:1).

Nakon poraza 6:1 na severu Evrope, Skandinavci su i ovog puta čak dva puta imali prednost, ali ga nisu sačuvali do kraja.

Najpre su vodili golom Solbakena u nadoknadi prvog poluvremena, a izjednačio je El Šaravi u 54. minutu

Novu prednost doneo je Bothajm u 65. da bi u 84. Ibanjes postavio konačnih 2:2 na rimskom “Olimpiku”.

Totenhem je protiv Vitesea slavio rezultatom 3:2, a novi menadžer Antonio Konte je debitovao trijumfom koji nije ostvaren lako.

Iako je domaćin krenuo tako što je ekspresno poveo rezultatom 3:0 golovima Hjong-Min Sona, Lukasa Moure i autogolom Jakoba Rasmusena.

Međutim, već do poluvremena je holandski tim smanjio na 3:2 preko takođe Rasmusena i Beroa.

U finišu su “pevci” uspeli da sačuvaju prednost i preuzmu drugo mesto u grupi G sa sedam bodova, Vitese je ostao na šest, a na čelu je Ren trijumfom nad Murom otišao na 10 bodova.

PAOK je izgubio od Kopenhagena rezultatom 2:1, iako je Andrija Živković postigao vodeći gol za crno-bele iz Soluna.

Ipak, u nastavku su Danci proekrenuli preko Ankersena i Bila za preuzimanje prvog mesta na tabeli grupe F upravo od grčkog kluba.