21. Oktobra 2021.

Braga prati Zvezdu, poraz Dinama, debakl Rome

Gol odluke postigao je Rikardo Orta u sedmom minutu utakmice.

Predstavnik Bugarske je uprkos tome bio bolji protivnik u prvom delu igre, čak su stigli i do gola. Međutim, on je poništen zbog ofsajda.

Nedostajalo je ideje u nastavku, te su Portugalci sa gostovanja otišli sa čitavim plenom.

Braga je trenutno druga u grupi F sa šest bodova, odnosno jednim manje od Crvene zvezde koja drži čeonu poziciju. Ludogorec je nakon ovog poraza ostao na jednom bodu osvojenom u susretu sa Mitjilendom.

Iznenađenje večeri verovatno je priredio Rapid iz Beča koji je slavio protiv Dinama iz Zagreba rezultatom 2:1.

Najavu da ovo neće biti laka utakmica za “modre” dao je Marko Grul pogotkom u devetom minutu. Samo 15 minuta je trajalo vođstvo austrijskog predstavnika pre nego što je Mislav Oršić doneo izjednačenje.

Marko Grul nije želeo da njegov trud uzaludno propadne, te je na njega nadogradio i asistirao Hofmanu za gol u 34. minutu što je bio i konačan rezultat.

Ovaj poraz komplikuje situaciju Dinama koji sada sa utakmicom više zaostaje tri boda za vodećim Vest Hemom, dok su izjednačeni po bodovima sa Rapidom i Genkom koji ima meč manje.

Još jedan zanimljiv susret odigran je u okviru grupe D gde su nerešeno odigrali Fenerbahče i Antverpen (2:2).

Dvostruki strelac za tursku ekipu bio je Ener Valensija, ali ostaje žal s obzirom na to da je sa penala promašio potencijalnu pobedu kao i het-trik.

Malu, ličnu osvetu Mbvana Samata. Nekadašnji napadač Aston Vile dobrano je plaćen kada je iz Birmingema stigao u Istanbul, odakle je na pozajmicu letos prosleđen u Belgiju. Igrač iz Tanzanije postigao je prvi od dva gola Antverpena.

Konačan rezultat postavio je Gerkens u 62. minutu igre.

Debakl na gostovanju u Norveškoj doživela je Roma.

Bodo ih je na domaćem terenu pobedio 6:1 (2:1), u meču trećeg kola grupne faze Lige konferencija.

Ekipa Žozea Murinja doživela je pravu katastrofu.

Domaćin je poveo preko Bothajma u osmom, da bi u 20. minutu prednost duplirao Berg. Peres je smanjio na 2:1 u 28. minutu.

I onda u drugom poluvremenu, Bodo postiže još četiri gola.

Strelci su bili ponovo Bothajm u 52. minutu, pa je dva puta asistirao – Solbakenu u 71. i Pelegrinu u 78. minutu.

Na kraju je kompletirao het-trik u 82. minutu.

Jedan od najtežih poraza u karijeri Žozea Murinja.

Deset utakmica trećeg kola grupne faze Lige konferencija odigrano je u terminu od 18:45.

Srpski reprezentativac Andrija Živković istakao se u pobedi grčkog PAOK-a u gostima protiv Kopenhagena 2:1 (2:0).

Živković je asistirao za prvi i postigao drugi gol svoje ekipe.

Živković je asistirao Sidkliju u 19. minutu, za vođstvo gostujuće ekipe.

Bivši fudbaler Partizana je zatresao mrežu u 38. minutu i povisio na 2:0.

Odigrao je ceo meč, dok je Živko Živković bio na klupi.

Kopenhagen je igrao od devetog minuta sa igračem manje, pošto je isključen golman Grabara.

Bil je bio strelac za domaćina u 81. minutu.

U Partizanovoj grupi, Anortozis i Flora odigrali su nerešeno 2:2 (2:1).

Srpski fudbaler Deletić je u 25. minutu doneo prednost ekipi sa Kipra, da bi Slovenac Popović tri minuta kasnije pogodio za 2:0.

Flora je smanjila u 38. minutu preko Sapinena, da bi bod u 79. minutu doneo isti fudbaler.

Totenhem je poražen u gostima od Vitesea.

Holandski tim slavio je rezultatom 1:0 (0:0).

Strelac jedinog gola bio je Vitek u 78. minutu.