26. Maja 2022.

Boston nadigrao Majami za vođstvo u finalu

Tim Bostona je uspeo da posle dva vođstva Majamija u finalnoj seriji načini preokret i dođe na korak od velikog NBA finala.Majami – Boston 80:93

Boston nije najbolji počeo utakmicu na gostovanju i Majami je dobio prve dve četvrtine i na poluvremenu imao prednost, pa se učinilo da će doći i do trećeg vođstva u seriji.

Ipak u trećoj četvrtini proradio je Bostonov tandem Brauna i Tejtuma i uspevaju da načine rezultatski preokret i načine dvocifrenu razliku.

U timu domaćina je bio očigledan izostanak Tajlera Hiroa, ostatak ekipe sinoć nikako nije hteo šut iz igre, a u drugom delu meča proradio je tandem Brauna i Tejtuma koji su završili meč kao najefikasniji igrači.

Braun je meč završio sa 25 postignutih poena, dok je Tejtum imao dvostruki dvocifren učinak od 22 poena uz 12 skokova i devet asistencija. Al Horford je dodao 16 poena, dok je dva manje ubacio Vajt.

U timu Majamija Bem Adebajo je bio najefikasniji sa 18 poena, Vinsent je postigao tri manje, a Batler je ubacio 13 poena, ali je to sve bilo nedovoljno da se u drugom poluvremenu zaustavi zaspoloženi tim Bostona.