22. Marta 2021.

Boston lagano do trijumfa, 20. uzastopni poraz Hjustona, Fila “ukrala” pobjedu Niksima

Tako su Seltiksi stigli do prve pobede posle serije od tri poraza i ona će im svakako mnogo značiti u borbi za poziciju koja vodi u plej-of.

Seltikse je do pobede predvodio Džejlin Braun koji je 32 i po minuta postigao 34 poena uz četiri skoka i tri asistencije, te jednu ukradenu loptu.

Džejson Tejtum je dodao 23 poena, 14 je postigao Kemba Voker, a poen manje Danijel Tajs.

Kod Orlanda, Nikola Vučević je imao dabl-dabl učinak od 22 poena, 13 skokova i tri asistencije, dok je Ivan Furnije dodao 16 poena.

U prvoj četvrtini ekipe su se smenjivale u vođstvu, taj deo su dobili igrači sa Floride (31:27), da bi na odmor Boston imao prednost, 56:48.

Tu razliku su nastavili da uvećavaju i ona je tokom treće četvrtine stigla i do 23 poena prednosti, 86:63.

Tako nešto Seltiksi nisu mogli da prokockaju pa su na kraju zasluženo slavili.

U narednom kolu u utorak, Boston gostuje ekipi Memfisa dok dan kasnije, Orlando dočekuje tim Denvera.

Košarkaši Oklahome Siti Tandera produžili su agoniju Hjuston Rokitsa pobedom 114:112 u meču NBA lige.

Čak 20. poraz u nizu pretrpeo je tim iz Teksasa, uz solidnu partiju mladog srpskog košarkaša Alekseja Pokuševskog.

Beograđanin je za 29 minuta na parketu u Tojota centru u Hjustonu postigao devet poena, ali uz loš šut iz igre 2/9 (bacanja 3/4), s tim da je stavio tačku na ovaj meč u poslednjim sekundama sa linije penala.

To se desilo pet sekundi pre kraja kada je Poku bio polovičan sa slobodnih bacanja, ali je i to bilo dovoljno za pobedu.

Ipak, Rokitsi su imali poslednji napad, Džon Vol je pokušao trojkom da preokrene, ali je promašio i usledilo je slavlje Tandera.

Oklahoma je, izuzev par minuta, vodila tokom celog meča, čak i dvocifrenom razlikom i malo je nedostajalo da od gotovog napravi veresiju u neizvesnoj završnici.

Pre svega jer se Vol, ispostaviće se na kraju tragičar, potpuno razigrao, ali nije imao snage da prekine lošu seriju Hjustona.

Završio je meč sa 24 poena, tri manje od saigrača Kristijana Vuda, a jednim više od Viktora Oladipa.

Kod Tandera je najefikasniji bio Lu Dort sa 23, Ajzea Robi je imao 18, a po 15 poena Džastin Džekson i Svi Mihalik.

Oklahoma je došla do 18. trijumfa u sezoni, pored 24 poraza i nalazi se na 11. mestu Zapada, dok je Hjuston 14. sa 11-30.

Košarkaši Filadelfija Seventisiksersa su rezultatom 101:100 porazili Njujork Nikse.

U noći između nedelje i ponedeljka odigrana je utakmica između Njujork Niksa i Filadelfija Seventisiksersa u čuvenom Medison Skver Gardenu.

Siksersi su slavili sa 101:100 i to je 15. uzastopna međusobna utakmica koju dobijaju, međutim, sudije su u finišu utakmice bile u centru pažnje.

Džulijus Rendl je prvo bio heroj Niksa, kada je iz desnog kornera pogodio trojku za 88:88 i odlazak u produžetke, a onda je pri rezultatu 100:99 dobio faul prilikom građenja skoka, nad Tobajasom Herisom.

Sudije su okarakterisale kontakt kao guranje sa leđa, pa je Filadelfija dobila dva slobodna bacanja. Tom Tibodo je uložio i čelendž koji iz nekog razloga nije bio usvojen i sudije uopšte nisu gledale usporeni snimak.

Tobajas Heris je pogodio svoja slobodna bacanja za 101:100 i Fila odnosi vrednu pobedu iz “košarkaške Meke”.

Najefikasniji je bio “heroj i tragičar” Džulijus Rendl sa 24 poena, 19 je ubacio Beret, 13 Noel i 10 Kvikli. Na drugoj strani, sa 21 poenom se istakao Milton, 20 je postigao Heris

Finiks – Lejkers 111:94

Bruklin Netsi su rezultatom 113:106 porazili Vašington Vizardse u meču u kom je debitovao Blejk Grifin i njegov prvi meč u crnom dresu završen je sa skromnih 2 poena.

Vizardsi su odlično otvorili susret i dobili prvu deonicu sa 30:25, a onda kreću “strašni sati” (kako Harden i Irving zovu Netse, prim. aut.) i sa 38 ubačenih poena na poluvreme odlaze sa prednošću 63:56.

Nastavili su Netsi u istom ritmu, najviše zahvaljujući tandemu Kajri Irving – Džejms Harden, dok je Hardenov bivši saigrač Rasel Vetbruk pružio najjači otpor.

Na kraju, Netsi su slavili sa sigurnih 113:106, a Kajri Irving je ubacio 28 poena, dok je 26 ubacio Irving, a 16 Klekston.

U redovima Vašingtona, sa 29 poena i po 13 skokova i asistencija se istakao Rasel Vestbruk, Haćimura je imao 20 poena, koliko i Len, a 17 je postigao Bredli Bil.