22. Maja 2022.

Boston bio na pragu senzacije – Majami odbio nalet i vratio prednost domaćeg terena!

Izabranici Erika Spolstre vratili su prednost domaćeg terena i sada se ponovo nalaze u boljoj poziciji pred nastavak finalne serije.

U TD Gardenu viđena je sjajna utakmica u kojoj je domaćin umalo nadoknadio 26 poena zaostatka. Gosti sa Floride furiozno su otvorili utakmicu dobivši prvu četvrtinu 39:18, a u drugoj deonici došli su i do maksimalnih +26, (46:20).

Džimi Batler zbog povrede kolena morao da završi utakmicu posle samo 19 minuta igre, međutim, kasnije se ispostavilo da se ne radi o ozbiljnoj povredi i da Džimi verovatno neće propupustiti nijednu utakmicu finala Istoka.

Hit je u nastavku meča igrao bez Batlera i Seltiksi su umalo to iskoristili da naprave potpuni preokret. Do poluvremena uspeli su da dođu do pristojnog zaostatka (-15), a isti su imali i na kraju treće deonice (72:87).

Činilo se da nemaju snage za povratak, ali sjajni Džejlen Braun doveo je ekipu na samo pola koša od izjednačenja (92:93). Ipak, Majami je odbio nalet, serijom 7:0 ponovo je došao do +7 (100:93), i Boston nije imao snage za novi povratak.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Bem Adebajosa 31 poenom, 10 skokova, šest asistencija i četiri ukradene lopte. Taker je ubacio 17, Štrus 16, Lauri 11 poena, a Balter osam za 19 minuta.