13. Februara 2021.

Borusija izvukla bod u Dortmundu, Majnc u Leverkuzenu

Dortmund je tako ostao na šestoj poziciji, čak 15 bodova iza vodećeg minhenskog Bajerna uz utakmicu više.

Počelo je veoma zanimljivo, a posle promašene šanse Erlinga Halanda, na drugoj strani je dve sjajne prilike propuštao Ihlas Bebu.

I “kazna” je stigla u istom minutu promašene druge prilike za Bebua, u 24. minutu.

Džejdon Sančo je realizovao sjajno dodavanje Rafaela Gereira i doveo “milionere” u vođstvo.

Potom je Halandu poništen prvi gol, a samo dva minuta kasnije je Munas Dabur uspeo ono što Bebu nije i izjednačio na 1:1.

Međutim, Bebu se u 51. minutu iskupio tako što je konačno uspeo da se upiše u listu strelaca za preokret na “Signal Iduna Parku”.

U 57. minutu je Halandu po drugi put poništen gol posle asistencije VAR sistema.

Međutim, Norvežanin je uspeo u 81. minutu da konačno na regularan način zatrese mrežu, iako je i tu bilo povika na sudiju.

On nije prekinuo igru dok je jedan igrač Hofenhajma ležao na travi, ali su njegovi saigrači nastavili sa igrom.

Izgubili su loptu i Haland je to kaznio za konačnih 2:2.

Bajer Leverkuzen je istim rezultatom remizirao sa Majncom, iako je do 84. minuta vodio sa 2:0.

U 14. minutu je Alario doneo 1:0, a to duplirao Patrik Šik u 84. minutu.

Međutim, od 89. do 90+2. je Majnc uspeo da postigne dva gola preko Glacera i Štogera, te otkine bodove “farmaceutima”:

Reviju “ikseva” nastavili su i Štutgart i Herta remijem rezultatom 1:1, kao i Verder i Frajburg utakmicom bez pogodaka.