9. Jula 2021.

Borjan odbranio penal, Šturm dobio novi – remi Zvezde u “ratu” u Gracu

Zvezda je vodila u većem delu susreta, od 11. minuta golom El Fardu Bena, Milan Borjan je odbranio penal, ali je austrijski tim dobio novi u 83. minutu iz kog je izjednačio i spasao se poraza.

Nije Zvezda briljirala, naprotiv, pokazala je puno nedostataka koje će Dejan Stanković moći da ispravi u narednih nekoliko dana, pre nego što zvanično Zvezda otvori sezonu utakmicom protiv Vojvodine 16. jula na stadionu “Rajko Mitić”.

Stanković je na teren izveo formaciju sa tri štopera i dva beka, sa Aleksandrom Dragovićem u središtu, prvi put od dolaska sa Evropskog prvenstva: Borjan – Bakajoko, Pankov, Dragović, Babić, Rodić – Sanogo, Nikolić Katai, Ivanić – Ben.

Šturm je bolje počeo, Janšer je u petom minutu promašio zicer, a El Fardu Ben to kaznio u 11. minutu posle kontranapada.

U nastavku je Šturm više napadao, mada je ponovo Zvezda mogla u 28. minutu do gola posle greške domaćih, ali je Aleksandar Katai previše oklevao i promašio posle “lažnjaka”.

Početkom drugog poluvremena Srđan Babić je skrivio jedanaesterac koji je izveo Janšer, ali je Milan Borjan pročitao udarac i odbranio.

Gledali smo u određenim momentima pravi “rat” na terenu, sa puno oštrih duela i prekršaja, a u pojedinim situacijama austrijski sudija se nije proslavio odlukama na štetu srpskog tima.

U 83. minutu je dodelio novi jedanaesterac za Šturm pošto je Seku Sanogo srušio fudbalera Šturma sa leđa i to je Kiteišvili iskoristio za konačnih 1:1.

U 87. minutu je Filipe Falko imao veliku šansu da donese pobedu Zvezdu, ali je golman Šturma Luka Marić to osujetio i ostalo je nerešeno.

Prvo poluvreme:

4’ – Janšer promašuje zicer za Šturm posle akcije i centaršuta sa leve strane.

11’ – Zvezda je povela u Gracu u jeku napada Šturma. El Fardu Ben je pobegao odbrani, obišao golmana i sproveo loptu u praznu mrežu.

18’ – Opasna prilika za Zvezdu. Posle kornera sa desne strane, prvo Babić, a onda i Ivanić na drugoj stativi nisu uspeli da zahvate loptu i ubace je u mrežu.

24’ – Milan Rodić je na kratko zaplašio navijače crveno-belih, ali se pridigao i nastaviće susret.

28’ – Kakva prilika za Aleksandra Kataija. Nije hteo da šutira iz prve kada je bio sam ispred mreže, zalomio je čuvara i golmana, a onda promašio ceo gol

33’ – Opasno pred golom Zvezde, ali je Milan Borjan bio na visini zadatka.

39’ – Problem za srpski tim – Veljko Nikolić je tražio izmenu, a komentator Zvezdine televizije je istakao kako se vezista požalio na malaksalost. Zamenio ga je Njegoš Petrović.

Drugo poluvreme:

46’ – Promenio je formaciju Dejan Stanković. Izveo je iz igre Aleksandra Dragovića, a uveo Nikolu Krstovića i u nastavku meča će igrati sa četvoricom u odbrani i dvojicom napadača.

49’ – Babić je skrivio penal startom nad Eboeom, a šut Janšera sa 11 metara sjajno je zaustavio Milan Borjan!

54’ – Dobru priliku propustio je Nikola Krstović.

62’ – Ben je glavom pogodio stativu posle sjajnog centaršuta Kataija sa leve strane.

80’ – I Borjan je sada tražio izmenu, žaleći se na bol u leđima.

83’ – Novi penal je dosuđen za Šturm, ovog puta zbog prekršaja Sekua Sanoga. Za razliku od prvog jedanaesterca, ovaj je u izjednačenje pretvorio Kiteišvili.

86’ – U igri je Dioni, Francuz koji je poslednje pojačanje Zvezde.

87’ – Kontra Zvezde tri na dva i promašaj Filipe Falka. Tačnije, dobro je istrčao i odbranio mu udarac golman Luka Marić.

90+1’ – Sjajan udarac mladog Petra Stanića, novopridošlice iz pančevačkog Železničara, ali je golman Šturma izuzetno reagovao i paradom sproveo loptu u korner.