14. Jula 2021.

Borac prva „žrtva“ novog pravila UEFA

Kluž je u prvom poluvremenu na Gradskom stadionu u Banjaluci bio bolji rival. Imali su gosti iz Rumunije tri velike šanse, ali su u jednom slučaju bili u ofsajdu, dok je u dva navrata sjajno intervenisao mladi 19- godišnji golman Nikola Ćetković.

Međutim, ceo tok utakmice se okrenuo u četiri minuta drugog poluvremena. Šampion Bosne i Hercegovine je dva gola postigao od 60. do 64. minuta. Izuzetno raspoloženi Milan Vušurović prvo je asistirao Stojanu Vranješu, a onda i Grku Panajotisu Moraitisu za 2:0 za Banjalučane.

Da ove godine nisu promenjena pravila i da je važilo pravilo gola u gostima, Borac bi prošao u drugi krug kvalifikacija za Ligu šampiona. Ovako se ušlo u produžetke, u kojima je pitanje prolaska u narednu rundu rešio evrogolom Čipčiju.