1. Novembra 2022.

Bolonja za 13 minuta šokirala Moncu

Prvu veliku priliku na meču imao je fudbaler domaćih, Stefano Sensi, čiji je udarac sa ivice šesnaesterca završio preko prečke.

Najbolju šansu u prvom poluvremenu igraču Bolonje su stvorili u 27. minutu, kada je Sumaro pogodio stativu protivnika.

Do kraja poluvremena viđena je po još jedna dobra prilika u režiji Zirkzea, odnosno Sensija, ali rezultat na semaforu je ostao nepromenjen.

Nesmotren potez Ebišera doneo je Monci priliku da povede sa bele tačke.

Petanja je savršeno šutirao tik uz desnu stativu, što je domaćinu u 57. minutu donelo vođstvo.

Samo tri minuta bilo je potrebno Fergusonu da postigne sjajan gol, te izjednači rezultat.

Udarac Orsolinija iz 72. minuta šokirao je sve na stadionu. Perfektan dupli pas pretvorio se u vođstvo Bolonje koje im je donelo velika tri boda – 1:2.