16. Novembra 2021.

Bogdanović se raspucao, Pokuševski odlično iskoristio minutažu

Srpski šuter nije bio u planu za ovaj meč, odnosno, bio je pod znakom pitanja jer je imao otok na skočnom zglobu, a odigrao je 29 minuta.

Za to vreme ubacio je 20 poena, imao četiri asistencije i jednu uhvaćenu loptu.

Iz igre je šutirao 7/11, a od toga za tri poena je imao 4/8.

Uz njega Trej Jang i Džon Kolins su imali po 23 poena, dok je Klint Kapela imao 20 poena i čak 16 skokova.

U ekipi Orlanda najbolji je bio Kol Entoni sa 20 poena, a Vagner i Ros su imali po 19.

Bogdanović je pogađao ključne trojke na ovom meču, pošto je Orlando u prvom poluvremenu vodio, a Srbin držao Atlantu, dok je u drugom delu šutevima održavao ključnu prednost za Hokse.

Kada je pogodio za 74:62, bilo je jasno da se “magični” više ne mogu vratiti u meč.

Atlanta je upisala drugi vezani trijumf i najavila bolje igre posle slabijeg početka nove sezone.

Aleksej Pokuševski odigrao je veoma dobar meč, iako je njegova Oklahoma doživela poraz od Majamija – 103:90.

Srpski košarkaš utakmicu je počeo sa klupe, a kasnije je dobio 16 minuta na parketu koje je iskoristio da ubaci 11 poena i ostvari dva skoka i jednu asistenciju.

Iz igre je šutirao 5/6, a za tri poena 1/2, te je dakle promašio samo jednu trojku na celom meču.

Drugu koju je pogodio je ubacio nakon visokog luka u poslednjim momentima treće četvrtine.

Njom je Olklahoma prišla na samo sedam poena minusa (74:67), ali je u poslednjoj četvrtini Majami povećao prednost i naneo poraz Tanderima.

U ekipi Hita najbolji je bio Tajler Hirou sa 26 poena, Dankan Robinson je ubacio 21, a u timu nije bilo Džimija Batlera i Bema Adebaja.

U ekipi Oklahome istakao se Dort sa 20 i Robinson sa 16 ubačenih poena.