19. Juna 2021.

Bogdanović se povredio, Atlanta izgubila, Juta prokockala 25 razlike, Klipersi u finalu Zapada poslije 51 godinu!

Kakva drama, kakvo ludilo, igraće se sedma utakmica!

Filadelfija Seventisiksersi su ukrali pobedu Atlanta Hoksima u Stejt Farm Areni, a loša vest po Hokse je i povreda srpskog reprezentativca Bogdana Bogdanovića.

Bogdanu je stradalo desno koleno, ali čini se da povreda nije teže prirode i od treće četvrtine nije ulazio u igru, a on je za 28 minuta na parketu ubacio 7 poena uz 2 uhvaćena skoka i 1 asistenciju.

Fenomenalan meč je odigrao i najbolji košarkaš Atlante, Tre Jang. On je meč završio sa 34 poena, 12 asistencija, 5 skokova, 3 ukradene i 4 izgubljene lopte, dok je 17 uz 11 skokova imao Kevin Hurter, poen manje zabeležio je Danilo Galinari, Klint Kapela 14 poena uz 11 skokova, a Kolins 7 poena i 10 skokova.

Na drugoj strani, najefikasniji je bio Tobajas Heris sa 24 poena, toliko je postigao i Set Kari, dok je Džoel Embid imao 23 i 13 skokova, a meč karijere odigrao je Tajris Meksi sa 16 poena, dok je Ben Simons susret završio sa 6 poena, 9 skokova i 5 asistencija i 5 ličnih grešaka.

Atlanta je silovito otvorila utakmicu, bila u vođstvu tokom čitavog prvog poluvremena, a pogotovo u prvoj deonici koju su završili sa prihvatljivih 29:22, iako je delovalo da će prednost biti ubedljivija.

Siksersi su sa rezervnom petorkom uspeli da se rezultatski vrate u meč, a prednsot dodatno smanjili na poluvremenu na koje se otišlo sa 51:47 u korist Hoksa uz samo 2 poena Bogdana Bogdanovića i manjom povredom kolena.

Set Kari se zapalio na startu drugog poluvremena i pogodio tri trojke za režiranje serije 12:0 koja tera Mekmilana na tajm-aut zbog 51:59 u korist gostujućeg tima, ali taj minut odmora nije mnogo pomogao Hoksima.

Doduše videli smo dobre minute Bogdanovića, 5 vezanih poena i prekid serije, a onda se uključio Tre Jang i Atlanta se spušta na 64:68, čemu je prethodio možda i najbolji potez na meču, kada je brutalno zakucavanje imao Kolins na asistenciju Janga.

Filadelfija je uspela na krilima Tobajasa Herisa i Seta Karija da sa 80:76 uđe u poslednji dvanaestominutni period, koji Meksi otvara trojkom, ali je Jang momentalno uzvratio.

Negde u ovim momentima smo i dobili informaciju da Bogdanović neće završiti meč zbog povrede kolena, dok je Embid pogađao svoje šuteve, ali je stigao odgovor od Galinarija i Janga za poptuni povratak na 93:94.

Bilo je i problema u hali. Nakon faula u napadu Džoela Embida nad Džonom Kolinsom došlo je do koškanja i umalo tuče, što možete videti na priloženom video snimku.

Nakon lude povratničke serije Galinarija i Janga stižu poeni Embida i Meksija za 100:95 i već je tada bilo jasno da će se Hoksi teško vratiti u meč.

Pokušavali su Jang i Hurter nekim šutevima da vrate Atlantu, ali su promašivali i u penal završnici su Siksersi odneli trijumf rezultatom 104:99.

Sedmi meč se igra u Vels Fargo Centru u Filadelfiji u noći između nedelje i ponedeljka. Pobednik će u finalu Istoka igrati sa boljim iz duela Milvoki – Bruklin.

Košarkaši Los Anđeles Klipersa pobedili su Jutu Džez rezultatom 131:119 i plasirali se u finale Zapada.

Posle šest odigranih utakmica su Los Anđeles Klipersi srušili Jutu Džez i zakazali megdan sa Finiks Sansima u finalu Zapadne konferencije.

Stejpls centar je bio ispunjen gotovo do poslednjeg mesta, atmosfera je sve vreme bila fenomenalna i Klipersi su uz pomoć publike odigrali sjajan meč.

Verovali ili ne, Juta je imala čak 22 razlike na poluvremenu (maksimalna prednost 25 poena) i sve to prokockala, pa će Klipersi, verovatno bez Kavaja Lenarda, igrati sa Sansima koji počinju seriju bez Krisa Pola, koji je zaražen koronavirusom.

Kada pogledamo prvu četvrtinu, videćemo da su košarkaši Jute Džez odigrali za nijansu bolje od Los Anđeles Klipersa i sa 33:31 odneli trijumf u prvom periodu.

Donovan Mičel je ubacio čak 16 poena u prvoj četvrtini, gotovo polovinu poena Jute, što je nekako bio i zaštitni znak Džezera, da prvo poluvreme praktično “pokidaju”, ali zbog povreda im ponestaje snage kako meč odmiče.

U drugoj četvrtini je Džordan Klarkson preuzeo stvar u svoje ruke. Više nije bilo bitno ni šta pogađa Pol Džordž, pošto je Klarkson ubacio čak 21 poen u drugoj četvrtini i Juta je na poluvremenu vodila sa ogromnih 72:50.

Nisu se predali Klipersi. Nisu smeli pored ovakve podrške u Stejplsu i za samo jednu četvrtinu se potpuno vratili u ovaj meč. Terens Men je igrao kao da je poludeo, a valja spomenuti i Redžija Džeksona i Pola Džordža.

Izabranici Tajrona Lua su napravili seriju 17:0 krajem treće četvrtine i prišli na 94:91 pred ulazak u finalni kvartal uz čak 41 postignut poen u ovom delu meča.

Odmah na početku četvrte četvrtine Los Anđeles Klipersi dolaze do izjednačenja kada trojku pogađa Batum, a potom Rudi Gober staje na liniju za slobodna bacanja i pgoađa samo jednom, da bi Klipersi poveli po prvi put još od prve četvrtine sa 96:95.

Nastavili su Klipersi da gaze na krilima sjajne publike, Džordž vezuje pet poena i uz pomoć Batuma i Džeksona stižu do 111:106 i to zahvaljujući Bojanu Bogdanoviću koji je ubacio dve trojke uzastopno, inače bi prednost Klipersa bila i veća.

Potom vidimo nove poene Pola Džordža, kada tim iz “LA” dolazi do 116:108 i već smo mogli da naslutimo kako će se ova utakmica završiti, ali smo takođe mogli da budemo sigurni da se Juta neće predati bez borbe.

Uspeli su da priđu na 116:114, ali onda Džordž i Džekson pogađaju za 120:114.

Ipak, Klipersi na nekih 2 i po minuta pre kraja susreta dolaze do visokih 125:115 što je manje-više označilo kraj ove sjajne košarkaške predstave.

Najefikasniji je bio fenomenalni Terens Men koji je ubacio 39 poena, 28 je zabeležio Pol Džordž, 27 Redži Džekson, dok je 16 imao Nikolas Batum.

U redovima Jute, 39 poena, 9 skokova i 9 asistencija Donovana Mičela, 21 poen Klarksona, 18 Rojsa O'Nila, 14 Bogdanovića i 12 Rudija Gobera uz 10 skokova.

Verovali ili ne, Los Anđeles Klipersi nikada u istoriji franšize nisu igrali u finalu Zapada, u 51 godini dugoj istoriji kluba se to nikada nije dogodilo.