29. Oktobra 2021.

Bogdanović efikasan, Bjelica bez učinka, Dončić predvodio Dalas, Boban odmarao

Hoksi su poraženi na gostovanju Vašington Vizardsima 122:111, pa su sada na skoru 3-2, dok je Vašington na 4-1.

Bogdan Bogdanović postigao je 14 poena, uz šest skokova, četiri asistencije, jednu ukradenu loptu i bez izgubljene lopte.

Za dva poena je šutirao 5/7, za tri 1/4, za ukupno 6/11 iz igre (55%).

Bogdanović je bio dobar u napadu, ali je u odbrani imao problema, posebno kada je morao da čuva najboljeg igrača Vizardsa i prošlosezonskog drugog najboljeg strelca lige Bredlija Bila.

Bil ga je jednim potezom, tačnije jednim okretom, ostavio na leđima.

Upravo je Bredli Bil sa 27 poena, 8 skokova i 8 asistencija predvodio Vizardse do pobede.

Montrez Herel je dodao 25 poena i 13 skokova, Kentavijus Kaldvel Poup i Kuzma su ubacili po 21 poena, dok je dvocifren bio i Bertans sa 10 poena.

Deni Avdija je imao pet poena i pet skokova za 22 minuta na parketu.

Kod Hoksa je Kolins bio najbolji sa 28 poena i 12 skokova, Rediš je dodao 20 i Tre Jang 15 poena i 13 asistencija.

Sinoć na parketu je bio još jedan srpski reprezentativac – Nemanja Bjelica.

Golden Stejt Voriorsi poraženi su od Memfis Grilisa kod kuće 101:104 posle odigranog produžetka.

Bjelica je igrao 13 minuta i ubacio 4 poena (2/6 iz igre), uz četiri skoka, dve asistencije i ukradenu loptu.

Imao je jedno sjajno zakucavanje posle dobre akcije i kombinacije sa Džordanom Pulom.

Grizlisi su slavili tako što su stigli do velikog preokreta u drugom poluvremenu i nadoknadili -17 iz prve četvrtine.

Stef Kari je promašio trojku za pobedu uz zvuk sirene, a u produžetku je Memfis dobio rezultatom 6:3.

Trenutno najbolji strelac NBA lige Dža Morent bio je najbolji sa 30 poena, 7 skokova, 5 asistencija i 4 ukradene lopte.

Bejn je ubacio 19, Džeren Džekson Džunior 15 i Stiven Adams 20 poena.

Na drugoj strani je Stef Kari ubacio 36 poena, uz 7 skokova i 8 asistencija. Vigins je dodao 16 poena.

Voriors – Grizlis 101:104

Srpski reprezentativac Boban Marjanović nije igrao u teksaškom derbiju protiv San Antonio Sparsa zbog povrede leđa.

Posle dobre utakmice koju je odigrao prethodne noći, Boban je odmarao zbog problema sa leđima, a u njegovim godinama je jasno da ne može da igra utakmice dve noći zaredom.

Odmorio je, a Dalas Maveriksi su porazi San Antonio Sparse 104:99.

Bez Kristapsa Porzingisa i na ovom meču, sve je bilo u rukama Luke Dončića.

Kao i uvek, Luka nije razočarao.

Dalas je imao zaostatak od 10 poena posle prve četvrtine, ali zahvaljujući Dončiću i Bransonu, vraćaju se na samo dva poena zaostatka, koliko je bilo na poluvremenu.

Sparsi su vodili tokom čitave treće četvrtine i održavali prednost, koju je Dalas anulirao u poslednja dva minuta treće deonice trojkama Klebere i Ntilikine.

Sa dve trojke na startu četvrte četvrtine preuzimaju kontrolu, da bi Dončić i Branson odveli Dalas na dvocifrenu prednost na sedam minuta do kraja i povratka za Sparse nije bilo.

Keldon Džonson dvojkom i Dežonte Marej trojkom su ih vratili na -3 u poslednjem minutu, ali bilo je kasno, pa je tačka na meč stavljena sa linije penala.

Luka Dončić je ubacio 25 poena na 11/19 iz igre, a slobodna bacanja je šutirao 0/3.

Dodao je i tri skoka, pet asistencija, jednu blokadu, ali i sedam izgubljenih lopti.

Branson je dodao 19 poena, Fini Smit 14, Kleber 12 poena i 10 skokova.

Na drugoj strani istakli su se Dežonte Marej sa 23 poena, 10 skokova i osam asistencija, Forbs sa 15 i Loni Voker i Poeltl sa po 14 poena. Austrijski centar imao je i 13 skokova.

Juta Džez deklasirali su Hjuston Rokitse na gostovanju 122:91.

Hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović bio je najefikasniji na meču sa 19 poena.

Ispratili su ga Rudi Gober sa 16 poena i 14 skokova, Klarkson sa 16, Mičel sa 15, Ingls sa 14, Paskal sa 13 i Vajsajtd sa 10 poena.

Na drugoj strani je Vud ubacio 16, Šengun 14, a Džejlen Grin 13 poena.

Njujork Niksi savladali su Čikago Bulse 104:103 u duelu za prvo mesto u Istočnoj konferenciji.

Kao nekada, kada su sa jedne strane bili Majkl Džordan, Skoti Pipen i Denis Rodman, a na drugoj Patrik Juing, Čarls Oakli, Džon Starks i ostali, dobili smo napetu utakmicu i veliku borbu za prvo mesto na Istoku.

Pobedu iz Čikaga odneli su Njujork Niksi i nekadašnji trener Bulsa Tom Tibodo, ali i najveća zvezda ekipe posle Majkla Džordana – Derik Rouz.

Utakmica je opravdala očekivanja i gledali smo veliku borbu od samog starta.

Niksi su došli rano do dvocifrene prednosti zahvaljujući RJ Beretu, ali su Vučević i Lavin brzo vratili Čikago i Bulsi su preokrenuli serijom 15:3. Prvu četvrtinu su ipak Niksi dobili 27:25.

Gosti iz Njujorka su ponovo u drugoj četvrtini stekli osetnu prednost, koju je Lavin ublažio na kraju prvog poluvremena, pa se na odmor otišlo sa +4 za Nikse.

Kemba Voker je na startu treće pogađao sve i brzo su Niksi opet imali dvocifrenu prednost.

Imali su i +13, a u završnici 3/4 je Derozan smanjio na -9 i Niksi su imali dobru prednost pred početak poslednje četvrtine.

Niksi su imali +12 na četiri minuta do kraja i +13 na tri minuta do kraja meča, a onda i +12 na dva minuta do kraja, ali su sve to ispustili.

Lavin pogađa dva bacanja, Derozan pogađa uz faul i realizuje dodatno bacanje, Vučević pogađa trojku i na devet sekundi do kraja Lavin pogađa trojku za samo -1.

Na pet sekundi do kraja Lavin faulira Rendla, koji maši oba bacanja, da bi Derozan zatim promašio šut za pobedu. Promašio je ceo koš.