4. Marta 2021.

Bogdanović 9, Vučević 29: Atlanta bolja od Orlanda, Kingsi srušili Lejkerse, kontroverzna pobjeda File

Bogdan Bogdanović se oporavio od povrede i odigrao prva dva meča posle više od mesec dana, a Atlanta je pobedila u oba.

U noći iza nas su Hoksi savladali Orlando Medžik, a Bogdan Bogdanović je za 20 minuta na parketu ubacio 9 poena uz 2 skoka, 1 asistenciju i 1 blokadu.

Na drugoj strani, odličan je ponovo bio Orlandov Ol Star centar, Nikola Vučević. On je ubacio 29 poena, uhvatio je i 9 skokova, a uz to podelio 3 asistencije i imao po jednu ukradenu loptu i blokadu.

Što se same utakmice tiče, Nejt Mekmilan je imao razloga da bude zadovoljan, pošto je Atlanta pod njim ostvarila dva vezana poraza i čini se da će bivši as Sijetl Supersoniksa ostati glavni trener.

Ipak, Orlando je dosta bolje počeo susret sa 39 poena u prvoj četvrtini i stvorena je dvocifrena razlika, a na poluvremenu su momci sa Floride imali ogromnih 61:43…

Malo ko je verovao da Hoksi mogu da se vrate, ali su tako nešto najavili u trećoj četvrtini i u delo sproveli tokom finalnih 12 minuta. Na minut do kraja je Atlanta gubila 105:110 i usledila je trojka Trea Janga, pa poeni Vučevića i onda Jang u penal seriji donosi preokret i pobedu Atlanti rezultatom 115:112.

Upravo je Tre Jang sa 32 poena bio najefikasniji, 23 je ubacio Galinari, 15 Kolins, a Bogdanović 9. Na drugoj strani 29 poena Vučevića, 28 Rosa, a 20 Majkl Karter Vilijamsa.

Srpski košarkaš Nemanja Bjelica postigao je 6 poena u pobedi Sakramento Kingsa.

Kingsi su na svom parketu savladali Los Anđeles Lejkerse sa 123:120, a aktuelni šampion igrao je bez najboljeg igrača današnjice Lebrona Džejmsa.

Kingsi su sada na skoru 14-21, dok su Lejkersi na 24-13.

Srpski reprezentativac Nemanja Bjelica igrao je 24 minuta na sinoćnjem meču.

Šutirao je 0/1 za dva i 1/3 za tri poena, dok je sa linije za slobodna bacanja gađao 3/3.

Dodao je i pet skokova i šest asistencija, kao i jednu ukradenu loptu.

Kingse je do pobede predvodio Badi Hild sa 29 (7/11 za tri) poena, 6 skokova i 6 asistencija.

Foks je dodao 23, uz 8 asistencija, Barns 20, Marvin Begli 16 poena, a Marvin Begli 14.

Kori Džozef je ubacio 13 i još je igrao Džefris, koji je za šest minuta postigao dva poena.

Kod Lejkersa istakli su se Šruder sa 29 poena i 8 asistencija, Herel sa 26 poena i 12 skokova i Kajl Kuzma sa 25 poena i 13 skokova.

Filadelfija Seventisiksersi su rezultatom 131:123 pobedili Jutu Džez posle produžetka.

Fantastična utakmica Filadelfije i Jute obeležena je isključenjem Donovana Mičela i nekim kontroverznim odlukama sudija.

Senku na brutalnu partiju Džoela Embida od 40 poena i 19 skokova uz 3 asistencije, 2 blokade i 1 ukradenu loptu.

Juta je bila bolji tim na početku meča, tačnije, Juta je bila bolja tokom čitavog prvog poluvremena i najbolji NBA tim je na poluvremenu vodio sa 61:52, a onda kreće povratak File na krilima Embida i Herisa.

Posle mnogo uzbudljivosti smo dobili dramatičnu završnicu, pa je Juta imala prednost 116:113 i posed, kada je Rojs Onil po mišljenju sudija nagazio aut liniju i lopta je pripala Filadelfiji.

Gober, Mičel i drugovi su smatrali da su sudije pogrešile, čak je gledan i snimak, ali odluka nije promenjena, pa Tobajas Heris pogađa za 116:115, a onda Majk Konli daje dva bacanja za 118:115.

Potom, Džoel Embid postiže trojku na 6,5 sekundi pre kraja i donosi 118:118. U produžetku Juta nije imala odgovor na igru Džoela Embida, a Donovan Mičel je bio izuzetno frustriran sudijskim odlukama.

Čak toliko da je isključen na 30,8 sekundi pre kraja utakmice, a u tom momentu je imao 33 poena uz 8 skokova i 6 asistencija, a Bogdanović i Konli postigli su po 18 poena, dok je 16 imao Džo Ingls.

Na drugoj strani, 40 poena i 19 skokova Embida, 22 je imao Heris, 17 Simons, a 14 Set Kari.

Indijana Pejsersi su na krilima Ti Džeja Mekonela ostvarili tesnu pobedu nad Klivlendom rezultatom 114:111.

Verovali ili ne, Ti Džej Mekonel je meč završio sa tripl dabl učinkom od 16 poena, 13 asistencija i čak 10 ukradenih lopti. On nije bio najefikasniji, pošto je Malkolm Brogdon imao 29 poena, dok je Sabonis ubacio 18 poena.

Na drugoj strani, 32 poena i 10 asistencija je imao Kolin Sekston, a Vejd i Alen su ubacili po 17 poena.

Dalas Maveriksi su bez Dončića pobedili Oklahoma Siti Tandere sa 87:78, rezultat koji se pre očekuje u evropskoj košarci nego u NBA ligi.

Nijedan igrač nije ubacio 20 poena, a sa po 19 su se istakli Hardavej i Porzingis (uhvatio i 13 skokova), dok je 16 ubacio Ričardson.

Na drugoj strani, 15 poena Šej Gildžes Aleksandera, 13 Džeroma i po 11 Bezli i Maledon.