Bogdanović 2/10 u pobedi Hoksa

Bogdan Bogdanović odigrao je slab meč.

Postigao je sedam poena, uz šut iz igre 2/10, 1/1 za dva poena i 1/9 za tri, dok je bacanja imao 2/2. Upisao je i 9 skokova, dve asistencije i ukradenu loptu.

Srpski reprezentativac imao je veoma loše prvo poluvreme.

Promašio je sve šuteve za tri poena, pošto je gađao 0/7, a jedini šut za dva je pogodio i imao je 2 poena na poluvremenu, uz pet skokova, asistenciju i ukradenu loptu.

Memfis je imao dobru prednost na startu utakmice od osam poena, ali su Hoksi zahvaljujući Najtu i Uerteru sa klupe uspeli da preokrenu i na prvi mali odmor odu sa +5.

Razigrao se Dža Morent u drugoj četvrtini i gledali smo duel njega i Treja Janga.

Hoksi su imali i +9, ali zahvaljujući Morentu je Memfis uspeo da se vrati u egal i pred kraj prvog poluvremena čak i da preokrene zahvaljujući trojkama.

Druga četvrtina bila je izuzetno efikasna i na kraju prvog poluvremena je Uerter trojkom vratio prednost Atlanti i na poluvreme se otišlo sa +2 za Atlantu.

Morent je ubacio 15, a Jang 12 poena na poluvremenu, u bekovskom duelu.

Memfis Grizlis: Morent 28, Bruks 19, Valančijunas 13, Anderson 20, Alen 10, Đeng 5, Bejn 3, Klark 4, Džons 0, Končar 7Atlanta Hoks: Jang 36, Bogdanović 7, Kolins 13, Uerter 19, Rediš 5, Hanter 15, Gudvin 5, Hil 6, Najt 14, Fernando 0

Drugo poluvreme otvoreno je velikim brojem pogođenih trojki, pošto su igrači iz obe ekipe izašli raspoloženi na parket.

Bogdanović je ostao na klupi i nije počeo drugo poluvreme.

Srpski košarkaš vratio se na pet minuta do kraja treće četvrtine u igru, a neverovatni Uerter nastavio je da rešeta i Hoksi su na četiri minuta do kraja deonice došli do +7.

Pred kraj četvrtine Dilon Bruks vezuje devet poena i donosi preokret Memfisu, koji je na kraju treće deonice imao poen prednosti.

Bogdanović četvrtu četvrtinu otvara prvom trojkom na meču iz osmog pokušaja, a Atlanta dolazi opet do +7.

Jang je dominirao, pogađao je i asistirao, išao na liniju penala, ali je Memfis zahvaljujući Morentu i Valančijunasu uspeo da se vrati na poen zaostatka na šest minuta do kraja.

Morent je na pet minuta do kraja doneo preokret, ali na tri minuta do kraja Hanter serijom 5:0 donosi +4 Hoksima.

Na 1:46 do kraja bilo je +3 za Atlantu, pa je Morent napravio faul i dobio tehničku i Hoksi su na 1:19 otišli na +6.

Na minut do kraja imali su +8 i rutinski su priveli meč kraju.

Fantastičan je bio Tre Jang. Upisao je 36 poena i 9 asistencija.