25. Februara 2020.

Bobi i Gudurić dobro iskoristili minute, Embidova partije karijere, sjajni Bil nedovoljan

Srpski košarkaš Boban Marjanović odigrao je svega četiri minuta za pobednički tim.

Marjanović je dobio priliku u završnici utakmice kada je pitanje pobednika bilo već rešeno. On je za četiri ostvario učinak od šest poena i jednog skoka, uz 3/5 igre.

Klipers – Grizlis 124:97

Maveriksi su od starta utakmice kontrolisali ritam, već u drugoj četvrtini imali su 20 poena prednosti i do kraja utakmice Timbervulvsi nisu uspeli da dođu do jednocifrenog zaostatka.

Luka Dončić na terenu je proveo tri četvrtine i zbog velike prednosti nije bilo potrebe da igra u poslednjoj deonici. Reprezentativac Slovenije utakmicu je završio sa 20 poena, devet skokova, sedam asistencija i dve ukradene lopte.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Tim Hardavej junior sa 23 poena, Kari je ubacio 19, dok je Porzingis imao 15.

U poraženom timu Dianđelo Rasel je imao 29 poena i pet asistencija, Malik Bizli je ubacio 21, a Džejms Džonson je postigao 19 poena.

Minesota ima 16/40, a Dalas 35/23.

Košarkaši Los Anđeles Klipersa ubedljivo su savladali Memfis Grizlise 124:97.

Srpski košarkaš Marko Gudurić dobio je priliku na utakmici i odlično ju je iskoristio. Reprezentativac Srbije je za sedam minuta na terenu došao do učinka od osam poena, jednog skoka i asistencije (3/5 iz igre).

Gudurić je igrao u takozvanom “garbidž tajmu”, odnosno u vremenu kada je utakmica bila rešena i raduje što je na dobar način iskoristio ukazano poverenje.

Klipersi nisu dozvolili iznenađenje i već u prvoj četvrtini su prelomili meč, pošto je posle dvanaest minuta igre na semaforu bilo 40:14.

Najefikasniji bio je Kavaj Lenard sa 25 poena i osam skokova, Montrez Herel je imao 22 poena, dok su po 13 ubacili Šemet i Grin. U poraženom timu Morent je postigao 16, a Đeng i Džekson 14.

Memfis ima skor 28/29, a Klipersi 38/19.

Košarkaši Orlando Medžika pobedili su na gostovanju Bruklin Netse 115:113.

Gosti s Floride utakmice su prelomili u drugom poluvremenu dobivši ga rezultatom 74:59.

Nikola Vučević imao je dobro veče, nije forsirao i prepustio je Eronu Gordonu da dovuče tim do veoma važnog trijumfa u borbi za plej-of.

Reprezentativac Crne Gore ostvario je učinak od 16 poena, 10 skokova i pet asistencija, dok je Gordon imao 27 poena, 10 skokova, četiri asistencije, ukradenu loptu i dve blokade.

Pored njih dvojice odlično su odigrali Evan Furnije i Terens Ros koji su imali po 21 poen. U domaćem timu Spenser Dinvidi je postigoa 24 poena, Levert je imao 19, Templ 18, a Džeret Alen 16 i 11 skokova.

Orlando ima 25/32, a Bruklin 26/30.

Košarkaši Jute Džez doživeli su neočekivano težak poraz pred domaćom publikom od Finiks Sansa – 131:111.

Juta je dobro otvorila utakmicu, posle prve četvrtina imala je osam poena prednosti, međutim u naredne tri je odigrala veoma slabo i Sansi su zasluženo slavili.

Ključna je bila treća i četvrta deonica u kojoj je ekipa Montija Vilijamsa napravila odlučujuću razliku.

Najefikasniji kod Sansa bio je Devin Buker sa 24 poena i 10 asistencija, a pratio ga je Riki Rubio sa 22 poena, šest skokova, 11 asistencija i čak sedam ukradenih lopti.

Keli Ubre je postigao 18 poena, dok je Dario Šarić bio bez promašaja – 14 poena (5/5 iz igre), tri skoka i dve asistencije. Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović odigrao je solidnu partiju (16p, 4/10 iz igre), dok je čak 38 poena Donovana Mičela bilo nedovoljno franšizi iz Solt Lejk sitija.

Finiks ima skor 24/34, a Juta 36/21.

Milvoki Baksi posle produžetka pobedili su u gostima Vašington Vizardse 137:134 u nastavku NBA lige.

Najuspešniji tim lige i lider Istoka imao je prednost tokom celog meča, i do +18, ali ju je u poslednjoj deonici prokockao.

Vizardsi su u finišu regularnog toka preokrenuli, ali je Erik Bledso sa penala odveo meč u dodatni period u kojem su Baksi na kraju bili bolji sa devet vezanih poena Krisa Midltona za nepuna dva minuta na kraju.

Midlton je meč završio sa 40 poena, Bledson je dodao 23, a Janis Adetokumbo 22, uz još 14 skokova, u 17. trijumfu Milvokija na poslednjih 19 utakmica.

Domaćem timu nije pomogao ni fantastični Bredli Bil sa čak 55 poena (19/33 iz igre), ali je bio nedovoljan jer ga je pratio od saigrača samo Šabaz Nejpir sa 27.

Blistao veče, najbolje u NBA karijeri, imao je centar Filadelfije 76ersa.

U pobedi nad Atlanta Hoksom 129:112 snažni Kamerunac postigao je 49 poena i uhvatio 14 lopti.

U samom finišu imao je i mali šou kada je u stilu bekova driblao i pogodio trojku, a onda zaplesao sa rukom na uvetu, za oduševljenje na tribinama Vels Fargo centra.

Veliku pomoć imao je u Tobajasu Herisu sa 25 poena, Furkan Korkmaz je ponovo iskočio iz senke sa 15, dok je na drugoj strani po navici najbolji bio tandem Tre Jang – Džon Kolins.

Jang je bio blizu tripl-dabla sa 28 poena, 10 asistencija i sedam skokova, a Kolins je imao 21 i sedam uhvaćenih lopti, odnosno jedan poen manje od saigrača Deandrea Hantera.

Hjuston Rokits je na svom parketu nadigrao Njujork Niks 123:112, uz 37 poena Džejmsa Hardena.

Popularni “Brada” pogodio je 14 šuteva iz 25 pokušaja, podelio je devet asistencija i bio najzaslužniji za četvrti uzastopni trijumf u odsustvu Rasela Vestbruka zbog povrede palca na ruci.

Ben Meklmor dodao je 17 poena, Erik Gordon 16, dok je kod Njujorka Er-Džej Beret ubacio je 21, a Džulijus Rendl 17.

U preostalom meču Klivlend Kavalirsi su posle produžetka savladali Majami Hit 125:119 na krilima Kevina Portera sa 30 poena.

U timu iz Floride najbolji su bili Bem Adebajo i Goran Dragić sa po 22 poena.