Dva aktuelna modela sa elektromotorima neće dobiti direktne naslednike nakon okončanja životnog ciklusa, ali bi BMW umesto njih mogao da počne da proizvodi novi sportski model sa hibridnim pogonom – Vison M Next.
BMW je početkom ove sedmice predstavio koncept sportskog automobila budućnosti sa hibridnim pogonskim sistemom, a prema najnovijim informacijama ova dizajnerska studija mogla bi za tri godine da bude pretočena u produkcijski model. To je za Car Sales izjavio direktor razvoja bavarskog proizvođača, Klaus Frolih.
Frolih je rekao i da aktuelni BMW i3 i i8 nakon što završe svoj životni vek neće dobiti direktne naslednike.
Koncept BMW Vison M Next za pogon koristi hibridni benzinsko-električni sistem koji isporučuje 600 ks. Automobil je u stanju da 0-100 km/h stigne za samo 3 sekunde, a maksimalna brzina je 300 km/h.
B92