3. Oktobra 2020.

Blijedo izdanje Zvezde u Istanbulu na startu Evrolige

Izabranici Saše Obradovića odigrali su bledu partiju u kojoj su samo u prvoj četvrtini odigrali onako kako umeju.

Mnogo izgubljenih lopti, promašenih otvorenih šuteva i jednostavno sa takvom igrom crveno-beli nisu uspeli da ispariraju ekipi Igora Kokoškova.

Evroliga, 1. kolo:

Fenerbahče – Crvena zvezda 77:63 (24:20, 18:10, 15:11, 20:22)

Dvorana: Ulker arena
Sudije: Lamonika, Latiševs, Nedović.

Fener: Hamilton 0, Braun 17, Mahmutolu 2, Biberović, De Kolo 12, Pjer 2, Bartel 5, Veseli 8, Edi 5, Muhamed 11, Duveriolu 1, Ulanovas 13;

Zvezda: Hol 12, Volden 9, Lojd 15, Davidovac 5, Lazić 0, Rit 4, Radanov, Dobrić 6, Simonović 0, Jagodić-Kuridža 5, Simanić, Kuzmić 7;

Najefikasniji kod Zvezde bio je Džordan Lojd sa 15 poena, Hol je ubacio 12, a Volden je imao devet poena.

Fenerbahče do trijumfa predvodili su Lorenzo Braun sa 17 oena, Ulanovas sa 13 i De Kolo sa 12 i šest asistencija.

Ekipa sa Malog Kalemegdana odlično je otvorila utakmicu i posle tri minuta imala je pet poena prednosti (5:10). Posebno razigran bio je Lengston Hol, međutim nije imao podršku, te je Fener ubrzo uspeo da preokrene i dođe do +5, 18:13.

Do kraja četvrtine gledali smo “klackalicu” i ekipa Igora Kokoškova vodila je sa četiri poena posle deset minuta igre, 24:20.

Radovala je igra Zvezde u prvoj deonici, međutim u drugoj Obradović nikako nije mogao da bude zadovoljan izdanjem tima.

Crveno-beli mučili su se u napadu, nije bilo raspoloženih igrača i domaćin je uspeo da dođe do dvocifrene prednosti, 35:25.

Zvezda je u poslednji minut ušla sa sedam poena zaostatka, ali je dozvolila Feneru da napravi mini seriju i na pauzi je srpski predstavnik imao 12 poena zaostatka, 42:30.

Tokom trećeg perioda igre ekipa Saše Obradovića imala je dosta problema u napadu. Jednostavno teško su dolazili do koša, Fener je to iskoristio i posle 30 minuta igre rezultat je bio 57:41.

U četvrtoj četvrtini Zvezda je uspela pronađe kakav-takav ritam, ali u trenutku kada su imali šansu da dođu na jednocifreni zaostatak, pravili su veliki broj grešaka. Nisu crveno-beli imali snage za preokret i Fenerbahče je zasluženo slavio.