6. Januara 2021.

Blamaža Selte, primili pet golova od trećeligaša, Sevilja sigurna

Neprijatno je posebno iznenadila Selta, koja iako bez nekoliko glavnih aduta, ipak nije sebi smela da dozvoli da se tako obruka i izgubi od trećeligaša Ibice sa 5:2.

Bez Jaga Aspasa i Nolita to jednostavno nije bila prava Selta, ali svakako da nemaju nikakvo opravdanje za tako loše izdanje.

Nestvarno zvuči podatak da je Ibica imala prednost od 4:0, Kastel u 12. i 27, te Perez Mateo u 28. i Molina u 61. minutu bili su strelci za domaći tim. Potom je Santi Minasmanjio na 4:1, pa zatim Džodan Holsgorv u 87. minutu na 4:2, ali bilo je kasno za buđenje gostiju iz Viga. U nadoknadi vremena Anhel Rodado je potvrdio odličnu igru i pobedu Ibice golom za 5:2. Ništa manje iznenađenje nije ni poraz Hetafea na gostovanju Kordobi. Strelac jedinog gola na susretu bio je Luis Ledezma u šestom minutu. Sevilja je bila sigurna na strani, pobedila je ekipu Linaresa sa 2:0, a strelci su bili Oskar u prvom minutu nadoknade vremena prvog dela i Fransisko Lara koji je postigao autogol u 47. minutu. U Kupu kralja važi novi sistem takmičenja, do polufinala se igra samo jedan meč, potom u polufinalu se igraju dva, a finale je i dalje jedan meč na neutralnom terenu.