Blamaža Astane, AZ pobjegao Partizanu

Liga Evrope, grupa L, 4. kolo:

16:50 Astana – AZ Alkmar
21:00 Mančester junajted – Partizan

AZ Alkmar je u prošlom kolu bila bolja od Astane na svom terenu ubedljivim rezultatom 6:0 i tako su preuzeli drugo mesto od Partizana.

Utakmica nije imala neki posebno živahan tempo kada je počela, čak su se zbog oklevanja i čuvanja lopte u poslednjoj liniji mogli čuti i po neki zvižduci sa tribina.

Stadion: Astana Arena
Sudija: Mads Kristofersen
Astana: Erić, Šomko, Logvninenko, Postnikov, Rukavina, Bejsebekov, Maeski, Pertusk, Tomasov, Rotariu, Kižničenko, trener: Roman Hrihorčuk
AZ: Bizot, Svenson, Hacidiakos, Vujtens, Vindal, Kopmajners, de Vilt, Midstjo, Stengs, Boadu, Idrisi, trener: Arne Slot

Nedugo potom smo videli nekoliko dobrih napada na obe strane, ali je bilo osetno da je AZ imao blagu prednost. Pretili su redom Kopmajners, Stengs, Boadu, ali je Erić bio jako dobro postavljen i uspešno otklanjao svaku opasnost.

Posle nekoliko propuštenih prilika, Boadu je kaznio slabu reakciju odbrane Astane i postigao vodeći gol za AZ Alkmar čime se sa Gabrijelom Martinelijem izjednačio na listi najboljih mladih strelaca, sa 3 postignuta gola i 18 godina.

Do kraja poluvremena je malo falilo da AZ udvostruči prednost, ali su zbog neopreznosti ostali na samo jednom golu, što ni Astana nije umela da kazni jer je propuštala neke izgledne situacije.

Već na startu drugog poluvremena, tačnije posle 6 minuta igre, AZ Alkmar je postigao i drugi gol. Midšo je kaznio lošu igru Astane u defanzivi, uspeo je da šutira ispod noge svog čuvara i da loptu pošalje u “malu mrežu” za prednost AZ Alkmara od 2:0.

AZ nije stao posle dva postignuta gola. Posle jedne sjajne akcije, loptu je Idrisi samo sproveo u mrežu i na semaforu je pisalo 3:0, da bi se napadi Holanđana nastavili i u narednim minutima.

Za “poker” bio je zaslužan defanzivac Hacidijakos, a verovali ili ne, samo minut kasnije postignut je i 5. pogodak, kada je mladi Boadu “nokautirao” Astanu.

Do kraja meča je AZ Alkmar mogao da stigne i do šestog gola, ali je Boadu sa svega nekoliko metara promašio prazan gol i rezultat je ostao nepromenjen, a nedugo potom Kristofersen je označio kraj susreta.

AZ Alkmar je sada prvi u grupi L sa 8 bodova, tako da se situacija sa Partizanovim prolaskom u narednu rundu dodatno zakomplikovala, a crno-beli svoj meč sa Mančesterom igraju od 21 čas.

Utakmicu između Astane i AZ Alkmara možete pratiti UŽIVO putem našeg LIVE BLOGA.