21. Septembra 2019.

BL: Bajern ubjedljiv protiv Kelna, pobjede Leverkuzena i Herte

Aktuelni šampion se u prvom poluvremenu mučio, ali je na kraju uspeo da zabeleži ubedljivu pobedu i tako ponovo dođe do čela tabele.

Prvi gol u dresu novog kluba postigao je Kutinjo u 62. minutu iz jedanaesterca, a u strelce su se još upisali Levandovski u 3. i 48, odnosno Perišić u 73. minutu.

Treba reći da je Kingsli Ehizibu zaradio direktan crveni karton u 59. minute i to je dodatno olakšalo posao Bavarcima.

Fudbaleri Leverkuzena su, nakon prošlonedeljnog debakla u Dortmundu, uspeli da savladaju Union Berlin sa 2:0.

Strelci su bili Foland u 20. i Alario u 25. minute, a posao im je, baš kao i Bavarcima, olakšao crveni karton Poltera u 66. minute.

Tesnu pobedu ostvarili su i fudbaleri Herte, koji su na Olimpijskom stadionu pobedili Paderborn rezultatom 2:1.

Prednost domaćima doneo je Dilrosun u 10. minutu, da bi Volf u 52. duplirao vođstvo.

Zolinski je samo dva minuta kasnije uspeo da zatrese mrežu domaćih, ali to je bilo sve što je Paderborn uradio na ovoj utakmici.

Jedini meč bez pobednika odigrali su Frajburg i Augzburg (1:1).

Domaći su poveli preko Holera u 23. minutu, da bi Niderlehner u 39. postavio konačan rezultat utakmice.