30. Marta 2021.

Bjelici pet minuta na debiju za Majami, Pokuševski blistao u porazu Oklahome

Nemanja Bjelica, srpski krilni košarkaš, odigrao je svoju prvu utakmicu u dresu Majami Hita.

On je dobio pet minuta na svom prvom nastupu i za to vreme uhvatio 1 skok i ukrao jednu loptu, a nijednom nije šutirao na koš.

Majami Hit se poslednjeg dana prelaznog roka pojačao Nemanjom Bjelicom i Viktorom Oladipom, ali u prvom meču nije bilo Oladipa, a Bjelica je kao što vidite dobio nešto manju minutažu.

Utakmica je podsetila na one stare, rivalske mečeve Majamija i Njujorka pošto nijedan tim nije ubacio 100 poena, ali su se istakli sjajni Džimi Batler sa 27 poena i Džulijus Rendl sa 22.

Niksi su sa 24 pobede trenutno na petom mestu, dok je Majami sa pobedom manje na poziciji osam.

Košarkaši Dalas Maveriksa su rezultatom 127:106 porazili Oklahoma Siti Tandere.

“Srpski jednorog” Aleksej Pokuševski odigrao je fantastičnu utakmicu za Oklahomu u ubedljivom porazu od Dalasa sa 127:106.

Pokuševski je utakmicu završio sa 21 poenom uz 6 skokova i 2 asistencije, dok je na drugoj strani najbolji bio Luka Dončić sa 25 poena, a Boban Marjanović dobio je 5 minuta i bio bez poena.

Kada Dončić ne igra, Dalas je u problemu.

Bez njega su imali dva uzastopna poraza i evo sada se on vratio, ubacio 25 poena, uz Porzingisovih 20 i doneli Maveriksima ubedljivu pobedu rezultatom 127:106.

Ipak, svi su pričali o sjajnom Pokuševskom, najmlađem igraču lige, koji je ubacio 21 poen i maltene sam igrao protiv raspoloženog Dalasa, a Svjatoslav Mihaljuk je takođe bio jako dobar i ubacio 16 poena.

Dalas je do pobede došao zahvaljujući sjajnoj prvoj i trećoj četvrtini, a u drugoj je bilo 39:38 za Oklahomu i tu su nekako najviše uživali ovi neutralni posmatrači.

Vašington Vizardsi su rezultatom 132:124 porazili Indijana Pejserse.

Rasel Vestbruk je apsolutni rekorder Vašington Vizardsa, pošto je za 38 utakmica ostvario 16 tripl-dabl učinaka što je rekord franšize iz prestonice.

Rekordni tripl-dabl je bio baš “monstruozan” sa 35 poena, 14 skokova i 21 asistencijom!

Da stvari po Rasa budu još lepše, Vašington je ostvario pobedu i sada imaju dva trijumfa u nizu, a Indijani su dozvolili da igra u svom ritmu jedino u prvom kvartalu.

Kako je utakmica odmicala, tako se tempo ubrzavao, što je ritam kakav Vestbruk obožava i epilog je 21 podeljena asistencija.

Pokušao je da mu se suprotstavi Domantas Sabonis. On je takođe ubacio 35 poena, ali je imao 11 skokova i 6 asistencija i uspeo je da pomogne Pejsersima da samo ublaže poraz.

Odličan je bio i Malkolm Brogdon sa 26 poena, dok je Majls Tarner upisao 11. Na drugoj strani, Vestbruka je sa 26 poena ispratio Rui Haćimura, a 18 je postigao Čendler Hačinson.

Golden Stejt Voriorsi su sa 116:102 pobedili Čikago Bulse, dok su Bruklin Netsi sa 112:107 bili bolji od Minesota Timbervulvsa.

Bjelica je debitovao za Majami, Pokuševski blistao u porazu Oklahome, a Vučević je takođe bio sjajan dok su njegovi Bulsi “dobili lekciju” od Golden Stejt Voriorsa.

Teško je igrati u Kaliforniji i kada Kari nije raspoložen, ali kada ubaci 32 poena od čega 6 trojki, a ostali saigrači ispoštuju svoj deo posla, verovatno će oni i dobiti meč.

Nikola Vučević je dao sve od sebe, da Bulsi izbegnu poraz, ali nisu uspeli. Voriorsi su slavili sa 116:102, a Vučević je ubacio 21 poen uz 9 skokova i 6 asistencija, dok su Satoranski i Vilijams imali po 14, a Markanen 13 poena.

Na drugoj strani, osim Karija koji je imao 32 poena, 21 je ubacio Vigins, a 18 Keli Ubre, dok Alen Smailagić nije dobio priliku.

Što se same utakmice tiče, bilo je tesno i u okviru dva poseda razlike tokom čitavog prvog poluvremena, da bi potom Voriorsi dodali gas i u trećoj četvrtini pobegli Bulsima taman toliko da ovi ne mogu da ih stignu.

U poslednjem kvartalu, odigrali su dovoljno da zaštite visoku prednost i slavili sa 116:102.

Džejms Harden nastavlja svoju MVP kampanju sa novom pobedom i tripl-dabl učinkom od 38 poena, 11 skokova i 13 asistencija.

Ovo je bila četvrta pobeda u poslednjih pet utakmica za Bruklin, a ukupno 32. u ovogodišnjem šampionatu NBA lige i oni su na deobi prve pozicije zajedno sa Filadelfijom.

Netsi su već u prvoj četvrtini napravili dvocifrenu razliku, ali je klupa Minesote u drugom periodu uspela da smanji zaostatak i da sa -9 ode na poluvreme, kada je na semaforu stajalo 61:52.

Nisu se Netsi mnogo mučili. Harden i Irving su bili raspoloženi, pa su bez većih problema nosili Netse do nove pobede, iako su sasvim pristojan otpor pružili Tauns, Bizli i Edvards-

Na kraju, Bruklin je pobedio sa 112:107, a Harden je ubacio 38 poena, dok je 27 dodao Irving, a Braun, Grin i Džordan upisali su po 10 poena.

U redovima Minesote, sa 31 poenom se istakao Karl Entoni Tauns, 23 je imao Edvards, 13 Mekdenijels, a 9 Malik Bizli.

Nju Orleans Pelikansi su rezultatom 115:109 pobedili Boston Seltikse, dok su Los Anđeles Klipersi sa 129:105 porazili Milvoki Baksa.

Boston je u svom “TD Gardenu” dočekao ekipu Nju Orleans Pelikansa i upisali su poraz rezultatom 115:109, a na ovom meču je debitovao Evan Furnije.

Furnije je nedavno došao u Boston iz Orlando Medžika i na svom prvom meču imao 0 poena i promašio je svih deset šuteva koje je uzeo.

Boston se prilično mučio na ovoj utakmici. Još od prve četvrtine su Ingram, Hart i Vilijamson pokazali da su došli po trijumf i ubacili im 32 poena na prvih 12 minuta, da bi do poluvremena uvećali prednost na 64:55.

U nastavku, Boston je bio sjajan. Napravili su seriju 15:4 i poveli sa 70:68, zahvaljujući Smartu i Vokeru, ali je pomenuti trio Pelikana uspešno vratio seriju za njihovo novo vođstvo 80:72.

Odlepio se Nju Orleans kasnije i na 110:94, pa se Boston uspešnom serijom vratio na 107:110, ali su samo ublažili poraz.

Najefikasniji na meču bio je Džejson Tejtum sa 34 poena, dok je Kemba Voker imao 23, a Markus Smart 15 poena. Na drugoj strani, 28 poena Zajona Vilijamsona, 25 Ingrama i 17 Aleksander-Vokera.

Košarkaši Los Anđeles Klipersa su rezultatom 129:105 prosto “uništili” Milvoki Bakse i to bez Pola Džordža, Serža Ibake i Ražona Ronda.

Ruku na srce, nisu ni Baksi bili kompletni, pošto su bili bez Pi Džeja Takera, ali i Bobija Portisa i tako se njihov niz od četiri pobede nad Klipersima zaustavio u noći između ponedeljka i utorka.

Kada pogledamo prvu četvrtinu koju je Milvoki dobio sa 36:28, deluje da je rezultat lako mogao da bude obrnut. Ipak, Baksi su u drugom dvanaestominutnom periodu ubacili svega 17 poena, dok su Klipersi bili na 31 i vodili sa 2 poena na poluvremenu.

U nastavku, Klipersi su potpuno pregazili svog protivnika. Dozvolili su im samo 50 poena za 24 minuta košarke, dok su oni ubacili 72 i sa 129:105 došli do 32. pobede u sezoni.

Najefikasniji je bio Janis Adetokumbo sa 32 poena, 24 je dodao Holidej, a 15 Kris Midlton. Na drugoj strani, 25 poena Morisa, 23 Lenarda i 21 Kenarda, dok je 20 postigao Redži Džekson.