8. Novembra 2021.

Bjelica solidan, Pokuševski 3 poena, Durent i Harden prejaki za Reptorse

Voriorsi su ove sezone najbolja ekipa Zapadne konferencije i do sada su ostvarili osam pobeda uz samo jedan poraz.

Poslednja u nizu došla je nad nejakim Hjuston Roketsima, a Nemanja Bjelica je tu utakmicu završio sa 9 poena, 2 skoka, 2 asistencije i po 1 ukradenom i izgubljenom loptom.

Voriorsi su bili favoriti pred početak ove utakmice i to su uspeli da dokažu i na terenu, rutinskom pobedom u svojom “Čejs Centru” rezultatom 120:107, predvođeni Džordanom Pulom.

On je meč završio sa 25 poena, dok je prva zvezda Stef Kari postigao 20 uz 3 ukradene lopte. Na drugoj strani je Tejt bio najistaknutiji sa 21 poenom, Tajs je ubacio 14, a Alperen Šengun 12.

Oklahoma je napravila malo iznenađenje pobedivši San Antonio Sparse u “Česapik Areni” rezultatom 99:94.

Svoj doprinos je imao i mladi srpski košarkaš Aleksej Pokuševski, koji je za 18 minuta imao učinak od 3 poena uz 5 skokova, ali je najviše poena ubacio Majk Muskala – 20, dok je 14 poena, 8 skokova i 9 asistencija zabeležio Šej Gildžes Aleksander.

Na drugoj strani, 22 poena je imao Keldon Džonson, Loni Voker 15, a Dru Jubenks 14 i 11 skokova.

Sparsi su bili bolji rival na startu i prvi kvartal dobili sa 28:14, ali ih je skupo koštala loša treća deonica u kojoj su primili čak 34 poena, a postigli 20 manje i u tesnoj završnici Oklahoma je slavila 99:94.

Bruklin Netsi su rezultatom 116:103 pobedili Toronto Reptorse u nedelju uveče.

Toronto Reptorsi u svojoj “Skotijabank Areni” poraženi su od Bruklin Netsa, nakon maestralne partije Kevina “KD” Durenta u kojoj je postigao 31 poen uz po 7 skokova i asistencija.

Odličan je bio i Džejms Harden koji je bio na ivici tripl-dabla sa 28 poena, 10 skokova i 8 asistencija, ali i lošim procentom šuta za tri poena, dok je iz igre bio na 7 od 16.

Ovo je sedma pobeda Netsa u sezoni, dok su Reptorsi nakon poraza od divizijskog rivala na skoru 6 pobeda i 4 poraza.

Njih je predvodio Fred Vanvlit sa 21 postignutim poenom i uz to je imao 3 skoka i 8 asistencija, dok ga je ispratio Ou Dži Anunobi sa 16, a Paskal Sijakam je u povratničkoj partiji imao 15 poena.

Što se tiče same utakmice, Durent je odlično otvorio već u prvoj četvrtini kada je postigao 12 poena, dok se Harden tada generalno mučio, a Sijakam pokazao da neće tek tako dozvoliti Netsima da se odlepe, ipak 29:26 je bilo dovoljno za osmeh crno-belog tima.

Drugi kvartal je pripao domaćem timu, oni su 34:24 dobili taj deo meča i uspeli da na poluvreme odu sa 60:53, da bi se Durent i Harden “razgoropadili” u drugom poluvremenu i potpuno ih potukli.

Na kraju su bez problema slavili rezultatom 116:103.

Klivlend Kavalirsi su rezultatom 126:109 pobedili Njujork Nikse, dok je Orlando Medžik ostvario trijumf rezultatom 107:100 nad Jutom Džez.

Kavalirsi slave Rikija Rubija – španski plejmejker je “zapalio” Medison Skver Garden sa 37 poena, 3 skoka i 10 asistencija, a Kavsi su pobedili Nikse sa 126:109.

Utakmica je uglavnom bila napeta i neizvesna, a pitanje pobednika rešeno je u trećoj četvrtini, koju je Rubio otvorio sa tri vezane trojke i u jednom momentu šutirao 8/8 za 3…

Košarkaši Orlando Medžika su na krilima sjajnog Kola Entonija koji je ubacio 33 poena uspeli da pobede Jutu Džez na Floridi.

Milvoki Baksi su upisali novi poraz u okrnjenom sastavu, a ovoga puta su od njih bolji bili Vašington Vizardsi i to rezultatom 101:94 u čuvenom “Kapitalu”.

Baksima nije pomogla ni “brutalna” partija Janisa Adetokumba koji je opet bio na MVP nivou sa 29 poena i 18 skokova i uz to imao 5 asistencija, 3 ukradene lopte, 1 blokadu i 1 izgubljenu.

Nisu Vizardsi baš kontrolisal meč od prvog do poslednjeg minuta, bilo je dosta oscilacija u igri, dosta preokreta iako su Vizardsi utakmicu otvorili nemilosrdnom serijom 12:0 i već tada je bilo jasno da će se Baksi teško vratiti u meč.

Janis je igrao sjajno i zbog toga uspeo da pomogne gostima da na poluvremenu vode sa 52:49, da bi potom Bredli Bil i Montrez Herel dirigovali napadom koji postiže 33 poena za četvrtinu i sa dvocifrenom razlikom se ulazi u finalnu deonicu kojom dolaze do pobede rezultatom 101:94.

Najefikasniji je bio upravo Bredli Bil sa 30 poena, Kuzma je imao 15 uz 10 skokova, Herel 15 uz 4 skoka, a Danijel Gaford 11. Deni Avdija je meč završio sa 3 poena uz 9 skokova i 4 asistencije.

Janis je predvodio Milvoki sa 29 poena i 18 skokova, Grejson Alen je dodao 19, Holidej 14, a Portis 13 uz takođe 13 skokova.

Los Anđeles Klipersi su došli do četvrte uzastopne pobede u “ludoj” utakmici sa Šarlot Hornetsima u kojoj su slavili rezultatom 120:106 u svom Stejpls centru.

“PG13” iliti Pol Džordž opet je bio predvodnik sa 20 poena, 9 skokova i 8 asistencija, dok je Redži Džekson pomogao sa 19 poena, Kenard je upisao 18, Terens Men 17 i 10 skokova, Batum 16, a Zubac 14 i 11 skokova.

Na drugoj strani, po 21 poen su imali Lamelo Bol i Majls Bridžis, Rozir je imao 17 poena, Ubre 16, a Hejvard 15 postignutih poena.

Šarlot Hornetsi trenutno imaju 5 pobeda i 6 poraza u šampionatu.

Indijana Pejsersi su rezultatom 94:91 pobedili Sakramento Kingse i tako došli do četvrte pobede u sezoni, a Kingsi su na polovičnom učinku, 5-5.

Opet nije bilo Brogdona u redovima Indijane pa se Karis Lavert istakao sa 22 poena, 18 je postigao Mekonel uz 7 asistencija, Sabonis 17 i 10 skokova, Duarte 15 i Majls Tarner 12 i 15 skokova.

Herison Barns je sa 22 poena predvodio Kingse, dok su Haliburton, Foks i Hild upisali po 17 poena, a Holms je takođe bio dvocifren sa 11 poena i 9 skokova.