3. Decembra 2019.

Bjelica odličan u porazu Sakramenta, Niksi na -44, dabl-dabl Šarića, Voriorsi najgori u cijeloj ligi, poraz Memfisa

Ekipa iz Kalifornije izgubila je pred domaćom publikom od Bulsa što je razočaravajući rezultat s obzirom da su bili favoriti.

Nemanja Bjelica odigrao je sjajnu utakmicu, dok je Bogdan Bogdanović imao nešto slabiju partiju.

Kings – Buls 106:113

Beli je na terenu proveo 31 minut i ostvario je učinak od 18 poena (7/10), osam skokova, dve asistencije i dve blokade, dok je Bogi za 22 minuta imao 11 poena (4/9), dva skoka i tri asistencije.

Bogdanović danima unazad igra s blagom povredom tetive i zbog toga je imao limitiranu minutažu, pa i nešto slabiju partiju.

Čikago je od druge četvrtine potpuno preuzeo kontrolu, Sakramento je uspeo da ostane u utakmici, ali u četvrtoj deonici nije uspeo da dođe do preokreta.

Bulse je do trijumfa predvodo Zek Lavin sa 28 poena, Lauri Markanen je dodao 20, dok je Vendel Karter junior ostvario dabl-dabl (10p i 10sk).

Najefikasniji kod Kingsa bio je Badi Hild sa 26 poena, Rišon Holms je postigao 20 uz devet skokova, pomenuti Bjelica je imao 18, a Herison Barns 16 poena.

Košarkaši Memfis Grizlisa poraženi su od Indijana Pejsersa 117:104.

Bledu partiju odigrao je srpski reprezentativac Marko Gudurić.

On je za 16 minuta na parketu postigao samo 3 poena pogodivši jedan od pet šuteva za tri, bez pokušaja za dva.

Imao je još tri skoka, dve asistencije uz po blokadu i izgubljenu loptu.

Pejserse je do 13. pobede predvodio Malkom Brogdon sa 19 poena, 9 asistecija i 6 skokova.

Domantas Sabonis je bio blizu tripl-dabla sa 18 poena, 14 skokova i 8 uhvaćenih lopti.

Dvocifren učinak imali su još Majls Tarner sa 17, Džeremi Lamb i Džastin Holidej sa po 15 poena, 14 je ubacio Ti Džej Voren, a 11 Aron Holidej.

U redovima Grizlisa najefikasniji je bio Džeren Džekson sa 31 poenom, 22 je dodao Solomon Hil, a 19 Dilon Bruks.

Pejsersi su šesti na Istoku sa skorom 13-7, dok su Grizlisi 13. na Zapadu sa 6-14.

U noći između ponedeljka i utorka pobede su ostvarili Finiks, Filadelfija, Atlanta i Milvoki.

Milvoki Baksi su savladali Njujork Nikse na domaćem parketu sa ogromnih 132:88.

Pitanje pobednika je maltene bilo rešeno u prvoj četvrtini, posle koje su Baksi vodili sa 33:15.

Prednost jedne od najboljih ekipa Istoka rasla je tokom nastavka meča, a tokom jednog trenutka treće deonice bilo je i +41, a još više na kraju meča.

Bakse je do pobede vodio Janis Adetokumbo sa 29 poena i 15 skokova, pa ratili su ga Di Džej Vilson sa 16, odnosno Džordž Hil sa 14 poena.

Na drugoj strani najmanje loš bio je Džulijus Rendl sa 19 poena. Demijan Dotson je imao 15, a Alzonzo Trier 15 poena.

Šarlot Hornetsi poraženi su pred svojim navijačima od Finiks Sansa sa 109:104.

Finiks je prekinuo niz od tri poraza zaredom i vratio se u plej-of zonu sa jednom pobedom više od Oklahome i Sakramenta.

Izgledalo je kao da će Sansi izuzetno lako dobiti meč, pošto su u treći kvartal ušli sa 20 poena prednosti, ali je Šarlot već pred poslednjih 12 minuta uspeo da smanji na pet razlike.

Hornetsi su u završnici došli do velikog preokreta, poveli sa 104:97, ali je usledila serija gostiju od 12:0 za kraj meča.

Devin Buker i Keli Ubre su imali po 23 poena kod pobednika, dok je dobar bio i Dario Šarić sa dabl-dablom od 16 poena i deset skokova.

Dabl-dabl kod Hornetsa imao je Devote Grejam sa 15 poena i 13 asistencija, dok je najefikasniji bio Marvin Vilijams sa 22 poena.

Atlanta Hoksi savladali su Golden Stejt Voriorse sa 104:79.

Voriorsi su zabeležili 18. poraz u ligi i pali na poslednje mesto NBA lige, odmah iza Niksa, koji imaju isto pobeda ali poraz manje.

Voriorsi – kojima pored standardno odsutnih Karija i Tompsona nisu igrali ni Rasel i Grin – su se dobro držali na početku meča, ali se priključak ispostavio kao iluzija.

Hoksi su lako došli do +20 već krajem treće četvrtine, a razliku blago uvećali do kraja meča i zabeležili veoma lak trijumf.

Trej Jang je ponovo bio najbolji u svojoj ekipi sa 24 poena i sedam skokova, a pratili su ga Diandre Hanter i Demijan Džouns sa 18, odnosno 16 poena.

Erik Paskal je bio najbolji na drugoj strani sa 24 poena i devet skokova, dok je Alek Burks šutirao 5/16 i imao 15 poena.

Filadelfija 76ersi su produbili krizu Juta Džeza i sačuvali domaći teren rezultatom 103:94.

Filadelfiji je ovo bila četvrta pobeda u nizu, dok je Juta pretrpela četvrti poraz u poslednjih pet mečeva.

Juta je odigrala još jedan neočekivano tragičan meč, posle debakla od Toronta (-40 na poluvremenu), ali je sada tokom prve polovine igre bili na “samo” -26.

Domaćin je veliku prednost održavao tokom ostatka utakmice i gost je na kraju uspeo da smanji razliku u finišu.

Blizu tripl-dabla bio je Ben Simons sa 14 poena, osam skokova i devet asistencija. Tobajas Heris je imao 26, Al Horford 17, a Džoel Embid 16 poena, uz 11 skokova.

Na drugoj strani podbacio je Bojan Bogdanović sa 3/11 iz igre za samo devet poena. Rudi Gober je imao 27 poena i 12 uhvaćenih lopti, a Donovan Mičel 6/19 iz igre za 18 poena.