4. Decembra 2021.

Bjelica i Kari uzvratili Finiksu, Dončićev dabl-dabl, Bobi iskoristio šansu

Udarac je uzvratio Golden Stejt koji je u derbiju večeri slavio ubedljiv trijumf rezultatom 118:96.

Pre samo nekoliko dana ishod je bio drugačiji, ali su Stef Kari, Nemanja Bjelica i drugovi smogli snage da odgovore i upišu svoju 19 pobedu u sezoni, te preuzmu prvo mesto zapadne konferencije.

Domaćin je već na startu stigao do osetne prednosti, a u drugoj je razlika postala dvocifrena.

U nastavku je Finiks odgovorio, ali se u drugom poluvremenu sve raspalo pod naletom “ratnika”, pa je razlika išla i do +26.

Srpski as Nemanja Bjelica odigrao je solidan meč ubacivši osam poena uz šest skokova i dve asistencije za 15 minuta provedenih na parketu.

Ponovo je glavni u ekipi Golden Stejta bio Stef Kari sa 23 poena i po pet skokova i asistencija.

Geri Pejton i Endrju Vigins su ubacili po 19 poena.

U ekipi Finiksa Diandre Ejton je bio najefikasniji sa 23 poena, dok je Kris Pol ostao samo na 12, uz osam uspešnih dodavanja.

Košarkaši Dalasa poraženi su u noći između petka i subote od Nju Orleansana domaćem parketu rezultatom 107:91.

Loš ofanzivni meč domaćina Pelikansi su iskoristili da upišu tek sedmi trijumf uz 18 poraza, dok su Maveriksi sada na skoru 11-10.

Iako je Luka Dončić odradio svoj deo posla dabl-dablom od 21 poena i 10 skokova, uz sedam asistencija, saigrači nisu dovoljno doprineli.

Pratio ga je samo Brunson sa 16 poena, dok je na drugoj strani vro raspoložen bio Brendon Ingram sa 24 poena, osam skokova i čak 12 asistencija.

Srpski centar Boban Marjanović ponovo je šansu dobio na “kašičicu” i moglo bi se reći da ju je iskoristio koliko je mogao.

Za samo sedam minuta na parketu ubacio je četiri poena i ostvario tri uhvaćene lopte.

Prethodne noći odigran je i veliki derbi Los Anđelesa u kom su Klipersi nadigrali Lejkerse i slavili trijumf rezultatom 119:115.

Iako su bili u konstantnom zaostatku Lejkersi su u samoj završnici uspeli da se približe i učine finiš meča neizvesnom.

U penal završnici ipak su uspešniji bili uslovno rečeno gosti koje je predvodio Markus Moris sa 21 poenom, odnosno, Pol Džordž sa 19.

Najefikasniji igrač susreta bio je Entoni Dejvis sa 27 poena i 10 skokova, a nije bio dovoljan ni dabl-dabl Lebrona Džejmsa od 23 poena, 11 skokova i 10 šest asistencija.

Košarkaši Filadelfija 76-ersa savladali su Atlanta Hokse rezultatom 98:96 posle velikog preokreta u poslednjoj četvrtini koju su dobili rezultatom 20:9.

Tim Bogdana Bogdanovića, koji je još uvek na listi povređenih igrača, potpuno je podbacio u poslednjih 12 minuta i ispustio je trijumf koji je imao u rukama.

Najzaslužniji za pobedu File je Džoel Embid koji je ubacio 28 poena uz 12 skokova i četiri asistencija.

Na drugoj strani najviše se istakao Trej Jang sa 25 poena, četiri skoka i čak 10 uspešnih dodavanja.

Bruklin Netsi su savladali Minesota Timbervulfse rezultatom 110:105, uz novu sjajnu partiju Kevina Durenta od 30 poena i 10 skokova, dok je Peti Mils imao 23 pogodaka.

U ekipi Minesote najbolji je bio Dianđelo Rasel sa 21 poenom i 11 asistencija.