23. Oktobra 2019.

Bitka za Los Anđeles: Lenard poslao poruku Lebronu, Reptorsi poslije produžetka savladali Pelikanse

Prvu bitku za “Grad anđela” dobili su Klipersi koji su kao formalni domaćini savladali Lejkerse 112:102 u Stejpls centru.

Iako oslabljeni neigranjem Pola Džordža, Klipersi su meč prelomili serijom 19:7 na startu poslednjeg kvartala.

Kavaj Lenard je odmah poslao poruku rivalima postigavši 30 poena u svom prvom nastupu za Kliperse, po dolasku iz Toronta gde je osvojio drugu NBA titulu.

Najveću podršku imao je u Luu Vilijamsu sa 21 i Montrezlu Herelu sa 17 poena “sa klupe”. Upravo su rezervisti bili ključni faktor ove utakmice jer je klupa Klipersa “nadigrala” klupu Lejkersa 60:19.

Lejkersima nije pomogao odličan nastup Entonija Dejvisa koji je na debiju ostvario dabl-dabl sa 25 poena, 10 skokova i 5 asistencija uz 2 blokade.

Najefikasniji u redovima “jezeraša” bio je Deni Grin sa 28 poena, dok je Lebron Džejms dodao 18 (7/19) uz 9 skokova i 8 asistencija.

NBA liga je zvanično i počela utakmicom Toronto Reptorsa i Nju Orleans Pelikansa u kojoj su Reptorsi slavili rezultatom 130:122.

Do prve pobede u sezoni nosili su ih Fred Vanvlit i Paskal Sijakam koji su postigli po 34 poena, a Sijakam je utakmicu završio pre vremena zbog šest ličnih grešaka.

Na drugoj strani, oslabljene neigranjem prvog pika Zajona Viljiamsona, Pelikanse je predvodio Brendon Ingram sa 22 poena, Džej Džej Redik ubacio je 16, a Džoš Hart poen manje.

Nju Orleans je nešto bolje počeo meč, igrali su veoma dobro u prvoj deonici koju su uspeli da dobiju rezultatom 30:27.

Ingram, Holidej i drugovi nisu spuštali nogu s gasa, pa su mogli da se pohvale prednošću od 5 poena pri odlasku na “veliki odmor”.

U trećoj četvrtini, Toronto je pokazao zbog čega je aktuelni šampion. Uspeli su da potpumo “smrve” Pelikanse i da rezultat preokrenu u svoju korist. Ipak, poslednjih 12 minuta donelo je veliku dramu.

Kajl Lauri je pogodio svoja slobodna bacanja na 29 sekundi do kraja regularnog dela, kada je na semaforu stajalo 117:117, a pošto u ovom periodu poena više nije bilo išli smo u produžetak.

Nije produžetak bio nešto preterano efikasan, na oko 2 i po minuta do kraja, Holidej je sa penala doneo izjednačenje, a onda preko Laurija i Vanvlita sledi serija Toronta od 8:0, pa su Reptorsi upisali prvu pobedu u sezoni.