BiH nemoćna, Švedska eliminisala Rumuniju, Švajcarska jedva do tri boda, Norveška i dalje u igri

(Tuominen 21, Puki 64p, 75)
(Reginiusen 4, Fosum 8, Sorlot 62, 65)
Bosna i Hercegovina – Italija 0:3 (0:2)
(Aćerbi 21, Insinje 37, Beloti 53)

Ekipa Roberta Prosinečkog nije uspela da pruži jak otpor “azurima”, koji su posle pedeset minuta rešili pitanje pobednika.

Aćerbi je prvi načeo mrežu Šehića u 21. minutu, prednost Italijana udvostručio je Insinje u 37, dok je Beloti u 53. postavio konačnih 3:0.

Ovo je bio peti poraz Bosne i Hercegovine, dok je Italija ostala perfektna – devet utakmica i devet pobeda. Ranije u toku dana u ovoj grupi Finska je obezbedila plasman na EURO 2020.

Fudbaleri Finske plasirali su se na Evropsko prvenstvo, koje će se održati 2020. godine.

Njima je za plasman na kontinentalni šampionat bio dovoljan i remi, međutim, oni su sa 3:0 savladali Lihtenštajn.

Nejake goste “otvorio” je Tuominen, da bi Temu Puki, prva zvezda ove reprezentacije, sa još dva gola potvrdio trijumf.

Finska je tako postala 11. učesnik Evropskog prvenstva.

U drugom meču ove grupe selekcija Grčke je slavila na gostovanju Jermeniji sa 1:0, a jedini pogodak postigao je Limnios u 34. minutu.

Grupa F:Norveška – Farska Ostrva 4:0 (2:0)
Rumunija – Švedska 0:2 (0:2)
(Berg 18, Kvaison 34)
Španija – Malta 7:0 (2:0)

Fudbaleri Švedske pobedili su na gostovanju Rumuniju 2:0, i u direktnom duelu su uspeli da obezbede plasman na Evropsko prvenstvo.

Kolo pre kraja Šveđani imaju četiri bodova više od Rumunije, što znači da su i matematički na šampionatu Starog kontinenta.

Strelci za Švedsku bili su Berg u 18. i Kvaison u 34. minutu.

U istoj grupi fudbaleri Španije bili su ubedljivi protiv Malte. “Crvena furija” opravdala je nadimak i rezultatom 7:0 je počistila Maltežane.

Golove za Španiju postigli su Morata u 23, Kasorla u 41, Tores u 62, Sarabija je strelac bio u 63, odnosno Dani Olmo u 69, Moreno u 71. i Navas u 89. minutu.

U igri za plasman ostali su i reprezentativci Norveške koji su kod kuće pobedili Farska Ostrva sa 4:0.

U strelce su se upisali Reginijusen i Fosum, odnosno Sorlot, koji je postigao dva pogotka.

Norvežani su sakupili za sada 14 bodova u kvalifikacijama, koliko ima i Rumunija, koja dočekuje drugoplasiranu Švedsu (15 bodova).

Iz ove grupe na završni turnir se već plasirala Španija.

Grupa D:Švajcarska – Gruzija 1:0 (0:0)
(Iten 77)
Danska – Gibraltar 6:0 (1:0)
(Skov 12, 64, Gitkjer 47, Brejtvajt 51, Eriksen 85, 90+4)

Fudbaleri Švajcarske ostvarili su veoma važnu pobedu pred domaćom publikom protiv Gruzije – 1:0.

“Sajdžije” su ovim trijumfom izbili na drugo mesto grupe D i kolo pre kraja imaju dva boda više od Republike Irske.

Heroj Švajcarca bio je Iten koji je 77. minutu postigao odlučujući gol.

Takođe, do važne pobede došli su i Danci. Oni su pred domaćom publikom savladali Gibraltar 6:0 i kolo pre kraja nalaze se na prvom mestu sa 15 bodova.