28. Novembra 2020.

BiH bolja od Bugarske, pobjeda Crne Gore, Hrvatska srušila Tursku

U prvom meču 3. kola Francuska je savladala Veliku Britaniju 79:56 i odradila veliki posao za Crnu Goru koja pobedom nad Britancima može da “overi” plasman.

Crna Gora sa Velikom Britanijom igra u nedelju i eventuelna pobeda donela bi im željeni rezultat.

Što se tiče meča sa Nemačkom, izabranici Boška Radovića su tokom čitave utakmice bili u vođstvu, a posebno se ističe igra u drugom poluvremenu kada su Nemci svim silama pokušavali da se vrate u utakmicu.

Ipak, na svaki pokušaj Nemaca da preokrenu, stizao bi odgovor – prvo Zorana i Danila Nikolića, pa Nikole Ivanovića i na kraju Džastina Kobsa, koji je u poslednjoj četvrtini bio “X faktor”.

Kobs je bio najefikasniji sa 20 poena, upisao je i šest asistencija. Ivanović je ubacio 18, Zoran Nikolić 11, uz osam skokova. U nemačkom timu najbolji je bio Robin Bencing sa 21, Andreas Obst je postigao 17, od čega 11 u prvoj četvrtini.

Košarkaši Bosne i Hercegovine su u Sarajevu u okviru 3. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo pobedili selekciju Bugarske rezultatom 88:49.

Pitanje pobjednika je već u prvoj četvrtini bilo rešeno pa su izabranici Vedrana Bosnića do kraja utakmice rutinski odradili posao i sačuvali ubedljivo vođstvo.

Najbolji u selekciji BiH bio je Emir Sulejmanović koji je ostvario dabl-adbl učinak sa 10 poena i 11 skokova. Tome je dodao i dve asistencije. Odlične partije su pružili i Kenan Kamenjaš s 12 poena te Džon Daniel Roberson sa 11 poena i šest asistencija.

Košarkaška reprezentacija Hrvatske pobedila je Tursku sa 79:62 u utakmici trećeg kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2022. godine.

“Stvarno sam ponosan na ekipu kako je izgledala celu utakmicu, kako smo ušli u utakmicu. Odigrali smo prvo poluvreme, prvu četvrtinu fantastično, na tragu prve četvrtine protiv Švedske u Zagrebu. Jako dobra odbrana, zadržali smo Tursku na 62 poena, a tu ima strašnih napadača predvođenih Larkinom”, rekao je Mršić, prenosi agencija Hina.

“Međutim, mi smo prava ekipa, igramo kao tim, uživamo u vremenu koje provodimo zajedno i to se vidi na terenu”, naveo je Mršić na konferenciji za novinare posle utakmice.

Hrvatska je ovom pobedom zadržala maksimalan učinak u kvalifikacijama i gotovo osigurala mesto među prve tri reprezentacije koje će iz svake grupe izboriti mesto na završnom turniru EuroBasketa 2022.

Hrvatska to može da učini već u nedelju u Istanbulu, u meču protiv Švedske koja je u petak poražena od Holandije (76:78).

“Želimo da se i matematički kvalifikujemo za EuroBasket. Vrlo smo blizu tome. Imamo velike snove, a ovo je samo jedan korak prema ostvarenju tih snova”, zaključio je Mršić.