29. Marta 2021.

Bez senzacije za preokret Austrije, Ibrina Švedska lako u Prištini, Nijemci tijesno sa Rumunima, pobjeda Španije

Autsajder je šokirao domaćina preko Sonija Ragnara Natestada u 19. minutu, ali je domaćin u Beču već do poluvremena napravio preokret i stazu ka pobedi.

Pre svega zahvaljujući fudbalerima sa srpskim korenima.

Prvo je izjednačio Aleksandar Dragović, koji se dovodi u vezu sa Crvenom zvezdom, tako što je volej zakucao u mrežu “ribara”.

Potom je Kristof Baumgartlinger doneo preokret, da bi već u 44. minutu pogodio Saša Kalajdžić.

“Srpski džin” je pogodio iz peterca i pokazao da igra u fantastičnoj formi, kako za reprezentaciju, tako i za Štutgart.

Austrijanci su tako popravili raspoloženje posle remija u Škotskoj 2:2 i sada su drugi na tabeli, iza maksimalnih Danaca.

B grupa
Gruzija – Španija 1:2 (1:0)
Kvaračkelija 44 – Tores 56, Olmo 90+2
Tzv. Kosovo – Švedska 0:3 (0:2)
Augustinson 12, Isak 35, Larson 70p

Fudbaleri Švedske pobedili su u Prištini tzv. Kosovo 3:0 u B grupi kvalifikacija.

Več posle malo više od pola sata Ibrahimović i saigrači su trasirali put ka pobedi jer su imali 2:0.

As Milana asistirao je Ludvigu Augustinsonu, da bi Aleksander Isak uvećao razliku, a konačan rezultat postavio Sebastijan Larson iz penala.

Selekcija “tri krune” tako ima maksimalan učinak iz dve runde i nalazi se na vrhu grupe, dok je kosovski tim pretrpeo poraz u svojoj prvoj utakmici.

C grupa
Švajcarska – Litvanija 1:0 (1:0)
Šaćiri 2
Bugarska – Italija 0:2 (0:2)
Beloti 43p, Lokateli 83

U C grupi nije bilo iznenađenja – po tri boda su osvojile Italija i Švajcarska.

Italijani su slavili u Bugarskoj 2:0 golovima Andree Belotija iz penala i Manuela Lokatelija u finišu, dok je Švajcarska na svom terenu bila bolja od Litvanije 1:0.

Strelac jedinog pogotka u Sent Galenu, meču koji je kasnio zbog promene kontrukcije na jednom golu, bio je Džerdan Šaćiri.

Azuri i “sajdžije” su maksimalni na prvom mestu grupe.

Reprezentacija Nemačke ostvarila je i drugu pobedu u kvalifikacijama za Mundijal 2022. u Kataru.

Izabranici selektora Joakima Leva slavili su kao gosti protiv Rumunije sa 1:0 (1:0) i tako posle dva kola imaju maksimalnih šest bodova.

Rumunima je ovo bio prvi poraz, ali sve u svemu, pobeda Nemačke bila je zaslužena s obzirom na broj prilika koje su imali gosti.

Nemci su do gola za tri boda došli u 17. minutu.

Na asistenciju Kaija Haverca, igraču Bajerna Seržu Gnabriju ostalo je samo da skrene loptu u mrežu domaćina.

Imali su izabranici Joakima Leva još dosta prilika posle toga, Josua Kimih je u 19. minutu pogodio prečku da bi posle odbijene lopte golman Florin Nitu uspeo da odbrani udarac Gnabrija.

Gnabri u 58. i Ilkaj Gundogan u 61. minutu imali su nove šanse za Nemce, kao i Timo Verner u 80. i 86. minutu, ali umalo da ih zbog toga stigne kazna.

Stančio je u poslednjem minutu regularnog toka izbio sam pre golmana Nemačke, ali je šutirao samo u spoljni deo mreže i rezultat se nije promenio.

U istoj grupi, Severna Makedonija je kao domaćin deklasirala Lihtenštajn, 5:0 (1:0).

Tamo nije bilo nikakvih dilema oko pobednika, iako su naši susredi veliki deo posla uradili tek u drugom poluvremenu.

Trajkovski je dva puta bio strelac i na kraju, Severna Makedonija je ostvarila prvu pobedu u grupi.

Gnabri 17

Fudbalska reprezentacija Španije još jednom se namučila u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo.

“Furija” je posle remija kod kuće sa Grčkom ponovo odigrala slabo, ovog puta na gostovanju Gruziji, ali su ipak slavili pobedu od 2:1.

Očekivalo se da će Španci posle kiksa u prvom meču uspeti to da nadoknade na gostovanju u Tbilisiju i to su i uspeli, ali gol za tri boda postigli su tek u nadoknadi vremena.

Španci su preko Ferana Toresa u 11. minutu imali šansu, ali se istakao golman Gruzije Lorija.

Sedam minuta kasnije, mogla je i Gruzija do gola, ali nisu uspšeli da tada da savladaju Unaja Simona.

Hviha Kvaračkelija je u 44. minutu na dodavanje Kiteišvilija sjajno primio loptu i preciznim udarcem doneo prednost domaćinu, 1:0.

Španija je prektično jednu pravu šansu u nastavku pretvorila u gol.

Bilo je to u 56. minutu kada je na centaršut Đordija Albe, napadač Feran Tores uspeo da primi loptu i savlada golmana domaćina za 1:1.

Kada su svi očekivali kraj, u drugom minutu nadoknade, Alba je ponovo bio asistent, a Dani Olmo je sjajno šutirao sa 16 metara, pogodio je desne rašlje i tako doneo pobedu Špancima.

U poslednjem minutu posle starta sa dve noge isključen je igrač Gruzije Levan Šengelija.