17. Septembra 2020.

Bez “eks-Ju” timova u LŠ – ispao i Dinamo Zagreb

Dinamo je kao gost poražen u trećem kolu kvalifikacija od mađarskog Ferencvaroša – 2:1 (1:1).

Tim iz Zagreba će preko plej-ofa pokušati da se domogne makar Lige Evrope.

Već u drugom minutu Mađari dolaze do prednosti.

Sa leve strane je dobro ubacio Nguen, a Lovrenšic je smestio loptu u mrežu već u prvoj akciji na utakmici.

Dinamo je do izjednačenja stigao u 23. minutu.

Posle kornera Dinama, krilni napadač Mirto Uzuni je postigao autogol, pošto je poslao loptu glavom u svoju mrežu

Uzuni je u 34. minutu mogao da se iskupi, ali je Livaković dobro odbranio njegov udarac.

Na drugoj strani, Dibuš je odbranio sjajne udarce Petra Stojanovića i Petkovića, pa je Dinamo ostao bez potpunog preokreta.

Prvih 20 minuta utakmice bilo je mirno, sve dok na scenu ponovo nije stupio Mirto Uzuni.

Pogrešio je štoper Dinama, Uzuni mu je oduzeo loptu, istrčao i izašao 1 na 1 sa Livakovićem, kog je matirao odličnim udarcem uz desnu stativu za vođstvo Ferencvaroša u 65. minutu.

Poništio je autogol i doneo prednost svojoj ekipi.

Ispostavilo se da je to bio i pobedonosni pogodak.

Golman Ferencvaroša bio je junak utakmice, pošto je u 93. minutu odbranio udarac Gavranovića.

Ferencvaroš ima zagarantovano učešće makar u Ligi Evrope, dok će Dinamo morati da prođe plej-of.

U plej-of za Ligu šampiona plasirao se i Makabi.

Izraelski šampion je kao domaćin savladao Karabag kod kuće – 1:0 (0:0).

Jedini gol postigao je Biton iz penala u 50. minutu.