11. Aprila 2021.

Betis spotakao Atletiko u trci za titulu

I pored toga, “jorgandžije” su se tim osvojenim bodom vratili na čelnu poziciju i sada imaju bod više od Reala i dva od Barselone.

Na neki način, rezultat na “Ramon Sančes Pishuanu” je pravedan, a istakli su se golmani dve ekipe, Klaudio Bravo i Jan Oblak.

Janik Karasko je u petom minutu doneo prednost Atletiku kada je dobro reagovao na jednu odbijenu loptu.

Deset minuta kasnije Saul je imao priliku za 0:2, ali je Bravo sjajno odbranio.

U 20. minutu, Betis je izjednačio, Aleks Moreno je uposlio Kristijana Telja koji je preciznim udarcem zatresao mrežu, 1:1.

Domaći tim je u 74. i 76. minutu imao dve velike prilike, ali je Oblak bio na visini zadatka, da bi potom Atletiko u 90. i petom minutu nadoknade imao dve dobre situacije, ali se rezultat nije promenio.

U narednom kolu, 18. aprila Atletiko dočekuje Eibar, dok Betis 21. aprila dočekuje Atletik Bilbao.