24. Septembra 2019.

Betis nastavio s dobrim igrama, pao i Levante, Granada remijem zadržala prvo mjesto

Izbranici Rubija i četvrtio meč zaredom ostali su neporaženi, nakon što su u prva dva kola doživeli neuspehe.

Betis su do trijumfa vodili Loren golovima u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena i 48, i Iglesijasa u 67.

Jedini gol za poraženi sastav postigao je Ernani posle samo sedam minuta igre.

Betis je ovom pobedom došao do devetog mesta, sa isto toliko bodova, dok je Levante 11. s bodom manje.

Fudbaleri Valjadolida i Granade igrali su nerešeno 1:1 u prvoj utakmici šestog kola La Lige.
Valjadolid je pred svojim navijačima uspeo da prekine seriju Granade od tri uzastopna trijumfa, ali i upiše drugi uzastopni remi.

Domaćin je poveo Oskara Plana u 12. minutu, da bi Granada preko Karlosa Fernandesa došla do izjednačenja i tako postavila konačan rezultat.
Granada je u 73. minutu došla do preokreta, ali je gol ipak poništen zbog ofsajda.