3. Februara 2020.

Beron briljirao: Zvezda pobijedila Partizan!

Izabranici Dragana Šakote revanširali su se najvećem rivalu za poraz u prvom delu sezone.

Zvezda je ostvarila veoma važnu pobedu u borbi za plej-of i sada ima skor 12/6, a Partizan je na 14/4.

ABA liga, 18. kolo:

Crvena zvezda – Partizan 92:86 (25:23, 19:19, 23:24, 25:20)

dvorana: Aleksandar Nikolić
gledalaca: 5.989
sudije: Radović, Juras, Nikolić.

Zvezda: Panter 3, Kuzmić 2, Braun 5p+8as, Davidovac 11, Lazić 12, Beron 26, Dobrić 1, Gist 7, Kuridža 4, Dženkins 9, Odžo 6, Štimac 6.

Partizan: Volden 12, Zagorac 9, Pejdž 13, Gordić 14, Mekadu 4, Jaramaz 13, Veličković 6, Birčević 2, Janković 0, Tomas 4, Trifunović 0, Mozli 9.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Bili Beron sa 26 poena. Amerikanac je odigrao sjajnu utakmicu i bio je najzaslužniji za pobedu crveno-belih.

Njega su pratili Lazić sa 12 i Davidovac sa 11 poena. Veliku ulogu imao je i Kuridža koji je pogodio ključna bacanja na 37 sekundi do kraja (90:86). Partizan je imao napad da smanji zaostatak, ali je Jaramaz promašio trojku. Tu je bio kraj meč.

Poražene je predvodio Nemanja Gordić sa 14 poena, Pejdž i Jaramaz su imali po 13, dok je Volden ubacio 12.

Utakmica je otvorena u odličnom ritmu. Igralo se koš za koš i nijedna ekipa nije uspela da dođe do veće prednosti.

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Do kraja četvrtine gledali smo priličnu tečnu košarku, nije bilo mnogo prekida i posle deset minuta igre rezultat je bio 25:23 za Zvezdu.

Na startu druge deonice izabranici Dragana Šakote zaigrali su bolje u odbrani i to je dalo rezultata. Crno-beli su upali u krizu i na četiri minuta do kraja poluvremena Zvezda je imala dvocifrenu prednost (40:27).

Trinkijeri je pozvao tajm-aut i on je očigledno dao rezultat s obzirom da je Partizan do kraja druge četvrtine uspeo potpuno da se vrati u meč.

Gordić je pogodio nekoliko šuteva, uključio se i Pejdž i “dlanom o dlan” Partizan se vratio u igru. Zvezda je loše odigrala poslednjih nekoliko minuta i na poluvremenu je imala svega dva poena prednosti, 44:42.

Koliko je dobro igrala na početku druge četvrtine, toliko je Zvezda igrala loše na startu treće. Partizan je preuzeo kontrolu nad mečom i serijom 9:0 došli su do maksimalnih +6, 58:64.

Kao i krajem poluvremena, ekipa koja je gubila je uspela je da se vrati, samo je sada situacija bila obrnuta. Zvezda je preko Berona uspela da odbije nalet i da u poslednju četvrtinu uđe sa +1, 67:66.

U poslednjoj deonici viđena je velika borba, baš kao i tokom prethodne tri. Minimalna prednost bila je na strani crveno-belih, a jedan od tragičara Partizana bio je Rašon Tomas.

Budućnost – Igokea 99:59

Krilni centar Partizana napravio je tri lične greške u poslednjim minutima, svi su bili za dva slobodna bacanja i nepotrebna. Zvezda je tu dolazila do lakih poena i u poslednji minut se ušlo sa rezultatom 88:86.

Beron je promašio trojku, a Kuridža je obezbedio novi napad i tom prilikom je fauliran od strane Voldena. Krilni centar Zvezde pogodio je oba bacanja i na 36 sekundi crveno-beli su imali +4, 90:86.

Partizan je odigrao dobar napad, ali je Jaramaz promašio otvorenu trojku i do kraja meča crno-beli nisu uspeli da se vrate.