20. Juna 2021.

Beretiniju titula u Kvinsu

U finalu je viđena velika borba. U prvom setu deveti reket sveta napravio je odsudan brejk u petom setu i rutinski branio servis i došao do seta.

Gotovo u sličnom tonu proticao je i drugi set. Samo u jednom gemu, baš kao i u prvom, bilo je brejk lopti. I to ponovo na servis Norija, ali je Britanac ovog puta u devetom gemu uspeo da spasi dve vezane i da uzme taj gem. Odluka je pala u taj brejku, koji je presudio mini brejk na prvom servisu Beretinija i na kraju je Nori dobio 7:5.

Treći set ista priča. Prve brejk lopte imao je Beretini. I to ponovo dve vezane u šestom gemu. Nori ih je spasao i izjednačio na 3:3, ali dva gema kasnije Beretini koristi sledeću brejk loptu i poveo je 5:3. U narednom gemu ni poen nije prepustio Noriju za pobedu i drugu titulu na travi. Koliko je Beretini dobro servirao dovoljno govori činjenica da u finalu protivniku nije dopustio nijednu brejk loptu.

Beretiniju je ovo ukupno peta titula u karijeri, a Nori će još da čeka na nju, a ovo mu je već četvrto izgubljeno finale, čak treće ove godine.