25. Augusta 2021.

Benfika odolela u Ajndhovenu, Birmančevićev hitac za Ligu šampiona

Švedski klub je u Razgradu odbranio prednost iz prvog meča od 2:0 i porazom od 2:1 prošao u grupnu fazu, treći put u istoriji.

Najzaslužniji za to je Veljko Birmančević koji je postigao prelep gol iz slobodnog udarca, a koji je na kraju napravio razliku u odnosu na bugarskog šampiona.

Ludogorec je poveo u 10. minutu golom Nedijalkova, ali je srpski vezista izjednačio tri minuta pre odlaska na odmor.

“Luda šuma” ponovo je došla do prednosti u 60. minutu iz penala golom Sotirijua, ali joj je bio potreban još jedan gol kako bi poravnali ukupan rezultat.

Bilo je prilika za to, ali ne i realizacije, pa se švedski predstavnik plasirao u Ligu šampiona.

Tamo će igrati i Benfika koja je u Ajndhovenu remizirala 0:0 sa PSV-om i tako odbranila 2:1 iz prvog meča u Lisabonu.

Holandski tim je imao igrača više još od 32. minuta kada je Lukas Verisimo dobio drugi žuti karton, ali brojčanu nadmoć nikako nije uspeo da iskoristi i dođe makar do produžetaka.

Najveću šansu za prolaz PSV-a imao je izraelski napadač Eran Zahavi, ali je promašio iz izgledne situacije.

Goleada je viđena u Budimpešti, gde je Ferencvaroš izgubio od Jang Bojsa rezultatom 3:2 i ostao “kratak” da nadomesti minus iz prvog meča kada je takođe bilo 3:2 za Švajcarce.

“Mladi momci” su poveli u petom minutu preko Zesigera, da bi preokret “Fredu” doneli Vingo i Mmae u 18. i 27. minutu.

Gol vredan prolaska Jang Bojsa u Ligu šampiona postigao je Kristijan Fasnat u 56. minutu, pošto nakon toga Ferencvaroš nije uspeo da dođe do još jednog gola vrednog produžetaka.

Umesto toga, Mabmimbi je u trećem minutu postigao gol za “dupli trijumf” Jang Bojsa.