16. Maja 2020.

“Beli” bolji od “crnih” – penali, isključenje i nagovještaj novog pojačanja Partizana

Zamisao Sava Miloševića je bila da igrači posle dužeg vremena “osete” travu domaćeg terena, ali i da proceni fizičko stanje svojih izabranika.

Pobedu su odneli “beli” rezultatom 3:2, a golove su postigli Stevanović, Sadik i Natho, dok su za “crne” strelci bili Matić i Asano.

Crni – Beli 2:3 (0:1)
(Matić p, Asano – Stevanović, Sadik, Natho p)

Trening utakmica.
Stadion: Partizana.
Bez gledalaca.

Crni: N, Stevanović, Miletić, Vujačić, S. Pavlović, Brežančić, Zdjelar, Šćekić, Lakčević, Asano, Ivanović, Matić.

Beli: Stojković, Lutovac, Ostojić, Vitas, Urošević, Natho, Smiljanić, Marković, Stevanović, L. Pavlović, Sadik.

Može se reći da su “beli” bili bolji u prvom i početkom drugog poluvremena. Bibars Natho, Filip Stevanović Umar Sadik su pokazali da im neće mnogo trebati do punog povratka u formu.

Tek kada su gubili sa 0:2 “crni” su preuzeli inicijativu i brzim kombinacijama stvarali prilike. Često je pretio Đorđe Ivanović, pa su se razigrali Bojan Matić Takuma Asano.

U 7. minutu je Umar Sadik pogodio stativu nakon što je pobegao Strahinji Pavloviću i lobovao Stevanovića.

Tri minuta kasnije je upravo Nigerijac na drugoj strani intervenisao glavom na gol-liniji ispred svog gola.

Šćekić je posle loše izbijene lopte Uroševića tukao sa oko 16 metara preko gola.

U 23. Stevanović je otvorio prostor Sadiku, on imao dvojicu igrača ispred sebe, ali je šutirao sa 18 metara u golmana.

Sa druge strane snažan sut Ivanovića, brani Stojković.

U 29. minutu su Beli poveli. Stevanović je dobio loptu po levoj strani, utrčao u kazneni prostor i sa čuvarom na leđima dijagonalom po zemlji poslao loptu u mrežu.

Već u sledećem napadu na drugoj strani Đorđe Ivanović je imao zicer, ali je oklevao i izgubio loptu.

Sadik još nije naštelovao nišanske sprave. Potpuno sam je bio na sedam ili osam metara, ali je promašio ceo gol.

Na poluvremenu se Savo Milošević obratio igračima, pomalo upozoravajućim tonom:

“Kada se desi greška treba da pružimo podršku a ne da se odmah optužujemo. Pričali smo o tome. Ja ako vas ne zaustavim odosmo u krajnost. Prijatelji će se posvađati zbog jedne gluposti, jednog pasa”.

“Povedite računa da se neko ne povredi, ne zanima me da li ćemo primiti gol i da li je neko uklizati”, rekao je trener Partizana.

Već na početku drugog dela Sadik je konačno pogodio. Posle dodavanja sa desne strane nije mu bilo teško da zatrese mrežu iz peterca.

Odgovor “crnih” je stigao iz jedanaesterca. Natho je oborio Ivanovića, a siguran izvođač sa “bele tačke” bio je Bojan Matić.

Zatim su “crni” izveli odličnu akciju, Asano je dobio loptu u prazan prostor i šutirao, ali je golman odbranio nogom.

Ipak, izjednačenje je stiglo koji minut kasnije. Ivanović je ubacio loptu sa desne strane, Matić glavom pogodio stativu, a odbitak u mrežu sproveo Asano.

Međutim, svega četiri minuta kasnije ponovo su “beli” poveli. Ovog puta penal je dosuđen za njih, a realizovao ga je Natho.

Mladi Denis Stojković, koji je ušao u igru malo pred kraj susreta okušao je sreću sjajnim udarcem sa oko 25 metara, ali je pogodio stativu.

U pitanju je bivši đak škola Čelsija i Torina, koji ozbiljno pretenduje da postane pojačanje “parnog valjka”.

Do kraja smo videli i isključenje, jer je “sudija” Savo Milošević je izbacio iz igre Strahinju Pavlovića zbog preoštrog starta.