19. Decembra 2019.

Bejns od heroja do tragičara, Šmajhel odveo Lester u polufinale, Matić asistirao Rašfordu!

Pobednik meča je morao da bude rešen posle penala, pošto je u regularnom delu rezultat bio 2:2.

Lester je bio na putu da prokocka prednost stečenu u prvom poluvremenu, koje je završio sa dva gola viška u odnosu na protivnika.

Strelci su u 26, pa 29. minutu bili Džejms Medison i Džoni Evans.

Tračak nade Evertonu je u 70. minutu svojim golom dao Tom Dejvis, a u prvom minutu nadoknade vremena izjednačenje je done Lejton Bejns, spektakularnim pogotkom iz udarca sa više od 20 metara.

Tanjug/AP Photo/Jon Super

Penal-serija je startovala promašajem Medisona kome je Džordan Pikford odbranio udarac, potom je isti scenario viđen na drugoj strani, samo su akteri bili Dženk Tosun i Kasper Šmajhel.

Usledio je gol Bendžamina Čilvela za Lester, da bi zatim Šmajhel odbranio udarac Bejnsa.

Do kraja su svi šuteri bili precizni, a odlučujući gol za prolaz Lestera postigao je Džejmi Vardi.

U polufinale ide i Mančester siti, koji je sa 3:1 pobedio ekipu Oksforda golovima Žoaa Kansela u 22, te Rahima Sterlinga u 50. i 70. minutu, a društvo će im praviti i gradski rival Mančester junajted.

Ekipa Olea Gunara Solskjera je sa 3:0 pobedila Kolčester, golom Markusa Rašforda, na asistenciju Nemanje Matića, autogolom Rajana Džeksona i pogotkom Entonija Marsijala.