7. Aprila 2021.

Bedene se revanširao Gerasimovu i prošao u četvrtfinale

Na taj način Bedene se revanširao Gerasimovu za poraz u istoj fazi takmičenja u Monpeljeu ove godine. I tada je rezultat bio 6:4, 7:6.

Velika borba vodila se od samog početka. Bedene je napravio brejk u trećem gemu, koji je trajao dugo. Međutim, odmah je Gerasimov vratio izgubljeno. Nešto agresivnije je igrao Belorus u nastavku, pa je u šestom gemu ponovo imao brejk šansu ali je nije iskoristio. Stigla je kazna u završnici seta. Slovenac mu je oduzeo servis u devetom gemu, a onda odservirao za set.

Ujednačeni su teniseri bili u nastavku. Po brejk su napravili sredinom drugog seta, a onda je Bedene imao priliku da ponovo dođe do prednosti u devetom gemu, ali je nije iskoristio. Odlučivao je tajbrejk, u kome je Gerasimov poveo 4:0. Ipak, u nastavku se za sve pitao Slovenac, koji je potom iskoristio prvu meč loptu.

Rival u četvrtfinalu biće mu pobednik duela Fric – Martin.