27. Jula 2019.

Basilašvili spasao dvije meč lopte i pobijedio Zvereva

Gruzijski teniser Nikoloz Basilašvili plasirao se u finale turnira u Hamburgu pošto je pobijedio Aleksandera Zvereva sa 6:4, 4:6, 7:6 (5

On će tako imati priliku da odbrani trofej koji je osvojio prošle godine, a ukoliko uspe da trijumfuje, biće mu to treća ATP titula u karijeri.

Meč sa Zverevom bio je veoma dramatičan i trajao je tri sata i deset minuta. Na kraju, više nerava imao je Basilašvili koji je spasao i dve meč lopte u devetom gemu trećeg seta.

Zverev je imao kolosalnu priliku da dođe do finala, imao je vođstvo od 5:3, a na servis Basilašvilija nije iskoristio dve prilike za pobedu.

Gruzin se iščupao, smanjio na 5:4, potom izjednačio na 5:5 i ubrzo je sve stiglo do taj-brejka.

I tu je Zverev imao kapitalnu šansu, vodio je sa 5:2, ali je izgubio pet poena u nizu i Basilašvili je tako došao do novog finala.

Njegov protivnik u meču za titulu biće bolji iz meča Rusa Aleksandra Rubljova i Španca Pabla Karenja Buste.

Basilašvili protov oba tenisera ima skor od 1-0 a Španca je pobedio prošle godine na istom mestu.

Nagradni fond turnira u Hamburgu je 1,85 miliona, a pobedniku će pripasti 354.845 dolara.