29. Augusta 2019.

Bartijeva pregrmila i Amerikanku Dejvis

Bartijeva, koja je u maju osvojila prvu Grend slem titulu u karijeri, pobedila je sa 6:2, 7:6 (2) i sada je očekuje duel sa boljom iz meča između Marije Sakari i Šuai Peng.

Australijanka je posao na stadionu “Luis Armstrong” završila za 126 minuta, a u prvom setu viđena su ukupno četiri brejka.

U prva četiri gema čak tri, kada je Barti povela sa 3:1, a potom i sa 4:1.

Dejvisova je do kraja seta uzela još jedan gem, ali je zato borba bila neizvesnija u drugom setu.

Dejvis je vodila sa 4:2, da bi na 5:4 propustila set loptu. Barti je to iskoristila, izborila se za taj-brejk, ali tek pošto je propustila tri meč lopte u 12. gemu.

U taj-brejku je bila sigurnija, povela je sa 3:0 i 5:1 i potom uspešno privela posao kraju.

Odigrala sam veoma dobar meč, prilično je bilo čisto što se servisa tiče, sve je bilo dobro sem jednog gema rano u drugom setu. Stvarala sam prilike u drugom setu, ali ih nisam koristil kada je ona bila na servisu. Zadovljna sam kako sam odgovorila na 5:4 za nju, odigrala sam dobar taj-brejk što je uvek važno“, zaključila je Bartijeva.