19. Jula 2022.

Baršim neprikosnoven u skoku uvis

Atletičar iz Katara je dominirao u finalu na Svetskom prvenstvu u Judžinu, a do novog zlata stigao je preskočivši 237 centimetara.

On je sa lakoćom preskočio tu visinu i tako za celih sedam centimetara poboljšao svoj najbolji rezultat ove sezone.

Titulu je obezbedio preskočivši 235 centimetara, ali je otišao i korak dalje. Sa zlatnom medaljom u džepu, imao je jedan pokuđaj na 242 centimetra, ali je rušio letvicu.

Cilj mi je bio da uzmem zlato, iako je svetski rekord jedino što mi nedostaje. Tri zlata u nizu je nešto što ranije nije bilo učinjeno. Osećam da sam postao bitan u našem sportu, ali nikad se nisam osećao najboljim“, rekao je Baršim po osvajanju zlata.

Drugo mesto i srebrnu medalju osvojio je Sang-Hjok Vu iz Južne Koreje koji je iz trećeg pokušaja preskočio 233 centimetra, a potom iz drugog i 235.

Bronza je pripala Ukrajincu Andriju Protsenku koji je preskočio visinu od 233 centimetra.

Italijan Đanmarko Tamberi, koji je na prethodnom prvenstvu delio zlato sa Baršimom, bio je četvrti.

Preskočio je 233 izdrugog pokušaja, ali nije uspeo da savlada visinu od 235 centimetara.