29. Oktobra 2020.

Barselona slavila u Torinu, pobjeda Dortmunda, Laciju bod u Belgiji, Junajted “pregazio” Lajpcig

Pogotke za Katalonce postigli su Usman Dembele u 14. i Lioneli Mesi u nadoknadi vremena iz penala.

Meč je obeležio i Alvaro Morata, koji nije imao sreće. Postigao je tri pogotka, ali mu je sve sudija Makeli poništio opravdano zbog ofsajda.

Izabranici Ronalda Kumana bili su bolji rival tokom čitave utakmice.

Prvu šansu je već na startu imao Antoan Grizman, koji je u 2. minutu pogodio stativu.

Samo desetak minuta kasnije je mnogo puta osporavani Dembele, posle dodavanja Lionela Mesija, zalomio protivničke igrače, a potom uz malu pomoć Federika Kjeze savladao Vojčeha Ščesnija.

Imali su gosti još nekoliko prilika da povećaju vođstvo, a iskoristili su je u nadoknadi i to iz penala, kada je precizan bio Mesi.

Sve ovo je bilo dovoljno da ostvare trijumf u derbiju grupe i osame se na vrhu tabele.

U drugom meču ove grupe, Ferencvaroš i Dinamo iz Kijeva odigrali su 2:2.

Ukrajinska ekipa je bila blizu važne pobede, ali je u finišu primila gol.

Bila je ovo važna utakmica u borbi za 3. mesto i proleće u Evropi, pošto je teško očekivati da će Barselona i Juventus nekome dopustiti da se uključi u borbu za prve dve pozicije.

Dinamo je do vođstva došao u 28. minutu preko Cigankova, koji je realizovao penal.

Do poluvremena oni su uspeli i da povećaju prednost, a strelac je bio De Penja nakon sjajne kontre i asistencije Bujalskija.

Gosti su u drugom poluvremenu u potpunosti stali, nisu nijednom šutirali ka golu rivala, što je Ferencvaroš iskoristio i smanjio rezultat u 59. preko Enguena.

U samoj završnici imali su i igrača više nakon isključenja Sidorčuka, što im je dosta značilo i na kraju su u sudijskoj nadoknadi preko Bolija stigli do boda.

U narednom kolu sastaju se Ferencvaroš i Juventus, odnosno Barselona i Dinamo Kijev.

Fudbaleri Dortmunda pobedili su Zenit iz Sankt Peterburga sa 2:0 u drugom kolu Lige šampiona.

Izabranici Lucijana Favra odigrali su dobru utakmicu protiv ruskog predstavnika čiji su otpor slomili tek krajem utakmice.

Napadao je Dortmund i u 78. minutu to mu se konačno isplatilo. Dosuđen je penal, a isto je realizovao Britanac Džejdon Sančo.

Posle ovog gola igrači Dortmunda lakše su disali i ubrzo su stigli do drugog gola. Džud Belingejm pronašao je Halanda koji je rutinski savladao golmana Zenita.

Ovo su bili prvi bodovi Borusije, dok je Zenit pretrpeo i drugi poraz u isto toliko mečeva.

Fudbaleri Lacija nisu uspeli da dođu do tri boda u Belgiji. “Nebesko plavi” odigrali su bez pobednika protiv Klub Briža 1:1.

Gosti su prvi došli do prednosti. Marušić je pronašao Koreu, a ovaj je u 14. minutu pogodio za 0:1.

Briž je uspeo da se oporavi i u 44. minutu iz penala došao je do izjednačenja.

U nastavku meča domaći fudbaleri bili su bolji protivnici, imali su više šuteva, međutim mereže su mirovale i ostalo je 1:1.

Srpski fudbaler Sergej Milinković-Savić odigrao je svih 90 minuta za “nebesko plave”.

Fudbaleri Sevilje savladali su Ren minimalnim rezultatom – 1:0.

Jedini gol na utakmici postigao je Luk de Jong u 56. minutu. Ekipa iz Anadaluzije dominirala je od starta pa do kraja, međutim na kraju je morala da se zadovolji sa 1:0.

Ren je bio potpuno inferioran i zasluženo se praznih ruku vraćaju za Francusku.

Sevilja ima četiri boda, baš kao i Čelsi, dok Ren ima jedan bod.

Fudbaleri Mančester junajteda su pobedili Razenbal Lajpcig sa 5:0 na svom stadionu.

Junajted je upisao tri boda zahvaljujući golovima Grinvuda i Rašforda u utakmici koja nije bila preterano zanimljiva.

Prvo poluvreme je bilo jako mirno i bez pravih prilika, videli smo da će biti tvrdo i napeto od samog starta kada su se ekipe odlučile za malo defanzivniji pristup.

MOŽDA VAS ZANIMA

Kako je utakmica odmicala tako je tempo počeo da se pojačava, Pogba i Matić su pokušavali da proigraju saigrače, a Junajted je u 6. minutu zapretio preko Freda, pa je golman Lajpciga odlično reagovao i odbio loptu u korner.

Photo by Clive Brunskill/Getty Images

Posle 15ak minuta igre i ljute bitke na sredini terena, Junajted malo više obraća pažnju na ofanzivu i od 21. minuta iz jedne čudne situacije dolazi do vođstva kada je Grinvud za milimetar izbegao ofsajd i „Đavoli“ su mogli da se raduju.

Od ovog momenta, Lajpcig postaje agresivniji, ali to ipak nije bilo dovoljno da se nešto više napravi. Imali su inicijativu i visok presing, ali se domaćin odlično branio i sa minimalnim vođstvom otišao na veliki odmor.

Drugo poluvreme je mnogo ličilo na prvo, sve dok u igru nisu ušli Fernandeš i Rašford i u potpunosti promenili izgled Mančester junajteda na terenu.

Odmah je malokrvni domaći sastav počeo da napada, da pravi probleme Lajpcigu i onda dolazimo do 76. minuta i sjajne reakcije Bruna Fernandeša koji šalje hirurški precizan pas ka Rašfordu, koji je bio iza poslednjeg defanzivca Lajpciga.

Svi su stali očekujući ofsajd, ali je Rašford bio na svojoj polovini i samo istrčao ka golu gostiju i lako rešio 1 na 1 situaciju za velikih 2:0, što je ubrzo i VAR potvrdio.

Samo tri minuta kasnije, Junajted dolazi do trećeg gola. Ponovo Rašford uspeva da izbegne ofsajd zamku i lako pogađa mrežu za ubedljivih 3:0. Na 4:0, postavio je Marsijal koji je sa bele tačke bio precizan nakon što ga je Sabicer oborio.

Sjajan meč het-trikom je završio Markus Rašford, koji je u poslednjim momentima utakmice postigao i svoj treći pogodak i postavio konačnih Mančester junajted 5, Razenbal Lajpcig 0.

PSŽ i Čelsi ostvarili su vredne pobede u drugom kolu grupne faze Lige šampiona.

Kada pogledamo prva dva meča koja su odigrana od 18 časova i 55 minuta, videli smo dve pobede favorita na dva teška gostovanja.

PSŽ je sa 2:0 pobedio Bašakšehir, dok je Čelsi sa 3:0 bio bolji od Krasnodara. U prvom poluvremenu je aktuelni šampion Turske prvi zapretio, ali nisu previše postigli iz te akcije.

Nikako PSŽ nije mogao da slomi otpor domaćeg tima, a da stvar bude još teža po njih, od 39. minuta su dobili jako lošu vest, jer je Brazilac Nejmar morao ranije da napusti igru, pošto se povredio.

U drugom poluvremenu, Parižani su bili konkretniji i uspeli da dođu do vođstva u 64. minutu, kada je Mojze Ken dočekao dobar centaršut Mbapea iz kornera i glavom samo prosledio loptu u mrežu.

Isti igrač je 15 minuta kasnije postigao i drugi gol i “zacementirao” pobedu Pari Sen Žermena na gostovanju Bašakšehiru.

Nismo videli mnogo toga u prvih desetak minuta utakmice, iako je temo u Rusiji bio izuzetno visok. Možemo da izdvojimo po jednu priliku na obe strane, ali su golmani Čelsija i Krasnodara bili odlično postavljeni.

Već u 12. minutu dosuđen je penal za engleski tim, kada je Verner bio oboren u kaznenom prostoru, a odgovornost preuzeo Žoržinjo, koji ne šutira najbolje, pogađa stativu i Čelsi propušta ogromnu priliku da povede u ranoj fazi utakmice.

Krasnodar je krenuo još agresivnije posle ovoga, imali su nekoliko veoma dobrih šansi, ali ih nisu iskoristili i kako to obično biva, kažnjeni su za takve propuste.

Dvadesetogodišnji Hadson-Odoi je u 38. minutu utakmice snažno šutirao po zemlji, Safonov slabo reagovao i lopta se od njega odbila pravo u mrežu Krasnodara za vođstvo Čelsija od 1:0.

Do kraja poluvremena maltene ništa nismo videli i Englezi sa minimalnim vođstvom odlaze u svlačionice. U nastavku, Krasnodar je bio bolji rival, makar u uvodnih desetak minuta.

Prvo je Gazinski pogodio prečku, a onda je Černov zapratio iz voleja, ali ni to nije pogodak i Čelsi je uspešno sačuvao svoju minimalnu prednost.

Krasnodar je nastavio da napada, ali ponovo nisu iskoristili svoje šanse i ponovo to Čelsi kažnjava, pošto su u 76. minutu dobili jedanaesterac koji je u gol pretvorio Timo Verner, a samo tri minuta kasnije i Hakim Ziješ se upisuje u listu strelaca i prednost je 3:0.

Kristijan Pulišić je u 89. minutu odlučio da stavi tačku na ovu utakmicu i postigao 4. gol za jednu od najubedljivijih pobeda u istoriji Čelsija na nekom gostovanju u Ligi šampiona.