12. Februara 2022.

Barselona se prošetala Madridom, PAO u finišu slomio Asvel

Pobednik ovog duela bio je poznat već posle prve četvrtine, koju je Blaugrana rešila 28:8 u svoju korist.

Madriđani su poslednju šansu da se vrate u duel imali krajem treće i početkom četvrte četvrtine, ali nisu uspeli da razliku u tim momentima spuste na jednu cifru.

Katalonci su se ovim, trećim trijumfom nad velikim rivalom u sezoni, izjednačili na vrhu tabele sa kraljevskim klubom.

Oba tima sada imaju učinak od 20 pobeda i pet poraza.

Kod Barse najbolji na terenu je bio Laprovitola sa 20 poena i sedam skokova. Egzam je dodao 13, Dejvis 11, a Kalates i Kjurik po 10 poena.

U redovima Reala istakao se jedino Tavares sa 25 poena i šest skokova.

Košarkaši Panatinaikosa savladali su Asvel u Francuskoj rezultatom 76:63 u utakmici 26. kola Evrolige.

“Zeleni” iz Atine su tokom celog meča bili bolji, ali su tek u poslednjoj četvrtini slomili otpor svog rivala.

Prišao je domaćin na dva poena razlike početkom završnog kvartala (59:57), ali je PAO taj nalet odbio sjajnom serijom i odbranom kojom je zaustavio sve nalete Asvela.

Ono što može da zabrine sve u grčkom taboru jeste povreda Nemanje Nedovića zbog koje je celu četvrtu deonicu presedeo na klupi.

Najefikasniji igrač susreta bio je Vajt sa 19 poena, a Nedović ga je ispratio sa 18, mada je bio ubedljivo najefikasniji dok je bio na parketu.

Asvel je predvodio Osetkovski sa, takođe, 18 postignutih poena.