15. Februara 2020.

Barselona se mučila za pobedu, Hetafeu nedovoljan sjajan gol Anhela

Lionel Mesi i drugovi nisu tako lako došli do 16. trijumfa u sezoni, naprotiv, Hetafe je pružio veoma snažan otpor i malo je nedostajalo da gosti ostvare i bolji rezultat.

Ipak, izabranici trenera Kikea Setijena glavni deo posla obavili su u prvih 45 minuta kada su postigli oba pogotka što im je otvorilo vrata trijumfa.

Mrežu su prvo zatresli igrači Hetafea i to u 24. minutu preko Alana Nijoma, ali je sudija posle konsultacija sa VAR studiom odlučio da poništi pogodak jer je utvrđeno da je postojao prekršaj u napadu pre postizanja gola.

Devet minuta kasnije, Barselona je povela. Mesi je odličnim potezom izbacio Antoana Grizmana u gol šansu, napadač Barselone bio je koncentrisan i mreža Hetafea se zatresla.

Šest minuta kasnije posle akcije Žuniora po levoj strani, loptu je na desetak metara od gola prihvatio Serhio Roberto i udarcem po zemlji poslao loptu u mrežu gostiju za 2:0.

Gosti su pojačali u nastavku i posle akcije u 66. minutu i centaršuta Mate sa desne strane, videli smo prelep pogodak.

Loptu je volej udarcem zahvatio Anhel, bio je to odličan udarac sa 15 metara, lopta je kraj leve stative završila u mreži Barselone.

Nedugo zatim, Hetafe je imao još jednu priliku, ali i Barselona je mogla do trećeg gola.

Lionel Mesi je u nadoknadi vremena bio za malo neprecizan, tako da se rezultat nije promenio.

U timu Hetafea svih 90 minuta odigrao je srpski internacionalac Nemanja Maksimović.