5. Novembra 2020.

Barselona protutnjala Berlinom, ASVEL iznenadio Baskoniju, Olimpijakos slavio u Rusiji

Izabranici Šarunasa Jasikevičusa odigrali su odličnu utakmicu i već posle prvog poluvremena rešili su pitanje pobednika.

Katalonski klub ubacio je čak 56 poena za poluvreme, pritom je primio 36, te je u nastavku meča samo održavao prednost.

21:00 Valensija – Olimpija Milano

Ne samo da su održavali razliku, već su je i digli, i na kraju su slavili sa velikih +36.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Nikola Mirotić sa 18 poena, a pratili su ga Abrines sa 17, Šmits sa 13, Oriola je dodao 12, dok je Higins meč završio sa 11 poena.

U domaćem timu istakao se Simone Fontekio sa 17 poena, Lamers je postigao 12, a Sikma 10 poena.

Barselona ima skor 6/1, dok je Alba na 1/4.

ASVEL je u 7. kolu Evrolige savladao Baskoniju na gostovanju – 88:86.

Baskonija je bila izraziti favorit, ali je francuski tim napravio veliko iznenađenje.

Imali su +6 gosti posle prve četvrtine, a na minus tri je to smanjio šampion Španije do poluvremena.

Sjajno je ASVEL odigrao treću četvrtinu, u kojoj je imao i dvocifrenu prednost.

Imali su +8 na startu poslednjeg kvartala, vodili su sve do kraja utakmice, kada se dvocifrena prednost istopila i nastala je drama u Vitoriji.

Ipak, izdržao je ASVEL i uspeo da upiše prvu pobedu ove sezone u Evroligi.

Do pobede su ih predvodili Fol sa 19 i Kahudi i Diot sa po 15 poena.

Toni Džekiri sa 23 i Henri sa 20 poena istakli su se u poraženom sastavu.

Košarkaši Olimpijakosa savladali su Zenit u meču 7. kola Evrolige – 75:66.

Zenit je bolje otvorio meč i imao je poen prednosti posle prvih 10 minuta, ali je u nastavku usledio “raspad”.

Postigli su samo sedam poena u drugoj deonici, što je iskoristio Olimpijakos i na poluvreme otišao sa ogromnih +14.

Prednost su održali i tokom trećeg kvartala, ušli su u poslednjih 10 minuta sa +15, ali je Zenit velikom serijom uspeo da se primakne na pet poena razlike.

Ipak, grčki tim povratio je dvocifrenu prednost i rutinski priveo meč kraju.

Do pobede su ih predvodili Hasan Martin sa 16 i Šakil Mekisik sa 10 poena.

U ekipi Zenita istakli su se Bili Beron sa 13 i Holins sa 12 poena.

Efes je u 7. kolu Evrolige savladao Makabi Tel Aviv – 91:89.

Gledali smo sjajan meč u Istanbulu.

Efes je serijom 11:0 otvorio meč, ali se Makabi brzo vratio i na kraju prve četvrtine su gosti imali dva poena prednosti.

MOŽDA VAS ZANIMA

Makabi je sjajno igrao i rešetali su protivnika, Efes ih je pratio, ali nisu uspeli preokrenu rezultat, iako su bili blizu na kraju prvog poluvremena.

Ipak, Makabi na veliki odmor odlazi sa samo poenom prednosti i pored sjajne igre i 50 ubačenih poena za 20 minuta.

Nastavili su gosti iz Izraela u istom ritmu i ponovo su ubacili 20+ poena u četvrtini, što im je donelo +5 pred poslednjih 10 minuta.

A u poslednjoj četvrtini – drama.

Igralo se koš za koš, Efes je stigao i preokrenuo, ali se onda ’upalio’ Vilbekin i sa dve trojke vratio vođstvo Makabiju.

Bilo je nerešeno na minut do kraja, a Tibor Plajs pogađa za dva poena na 52 sekunde do kraja.

Žižić je zakucavanjem poravnao, da bi Buboa položio za vođstvo Efesa na 25 sekundi do kraja.

Makabi je imao napad za produžetak ili pobedu, a Brajant je posle izvedene lopte bacio Dorsiju loptu iza leđa i lopta je na 20 sekundi bila za Efes.

Efes je imao 14 sekundi za napad, Moerman je blokiran od strane Žižića, da bi Vilbekin krenuo na šut za tri, ali ga je blokirao Buboa i meč je bio završen.

Srpski košarkaš Vasa Micić nije imao meč na svom nivou, pošto je postigao samo 9 poena i upisao 6 asistencija.

Najefikasniji bio je Bobua sa 23 poena, a pratili su ga Plajs sa 20 i Moerman sa 17.

Brajant je sa 22 bio najefikasniji u ekipi Makabija, dok je Vilbekin ubacio 15 poena.