23. Oktobra 2021.

Barselona “preslišala” Zenit za 5-0

Barselona je ostvarila i petu pobedu zaredom ove sezone u Evroligi.

Zenit je posle ovog poraza na skoru 3-2.

Prva četvrtina bila je neizvesna i Barselona je imala samo poen prednosti posle prvih 10 minuta, ali je onda u drugoj odigrala perfektnu odbranu.

Primili su samo osam poena za 10 minuta i na poluvremenu imali +17.

Jasno je bilo da Zenit i nema neke šanse da se vrati u meč, a pred poslednju četvrtinu bilo je velikih +25.

Bilo je samo pitanje kojom će razlikom slaviti Barselona.

Do pobede su ih predvodili Mirotić sa 20 i Dejvis i Šanli sa po 11 poena.

U poraženom sastavu istakli su se Beron, Kulagin, Ponitka i Lojd sa po 8 poena. Niko nije bio dvocifren.

Košarkaši CSKA savladali su Olimpijakos u Moskvi 88:82 u 5. kolu Evrolige.

“Armejci” su upisali četvrti trijumf, a Olimpijakos drugi poraz, preokretom posle -12 u prvoj četvrtini.

Međutim, furioznom igrom u drugoj deonici, koju su dobili 15 razlike, CSKA je održavao razliku i stigao do slavlja.

Najefikasniji u pobedničkom timu je bio Vil Klajburn sa 29 poena, Gabrijel Lundberg i Džoel Bolomboj su dodali po 16, a po 10 Nikita Kurbanov i Aleksej Šved.

Kod gostiju iz Pireja je najbolji bio Tajler Dorsi sa 32, ali je bio dvocifren još samo Žan-Šarl Livio sa 11.

Košarkaši Baskonije savladali su Monako 78:66 u Vitoriji u 5. rundi Evrolige.

Baskonija je stigla do treće pobede u tom takmičenju, uz dva poraza, dok je Monako sada na 2-3.

Španski tim je predvodio Simone Fontekio sa 20 poena i sedam skokova, pratio ga je nekadašnji centar Crvene zvezde Lendri Noko sa 14, kao i Džejson Grendžer i Stiven Eno sa po 12.

Srpski košarkaš Vanja Marinković nije se upisao u strelce za pet minuta.

Kod Monaka je Danilo Anđušić ubacio 15 poena (5/12 iz igre), uz tri skoka za 25 minuta, a tri više Majk Džejms.

Još bivši košarkaš Partizana, posle Marinkovića i Anđušića – Leo Vesterman, nije postigao nijedan poen za čak 30 minuta, pored šest asistencija.