24. Septembra 2019.

Barselona jedva do tri boda protiv Viljareala

Od starta meča na terenu su se našli Lionel Mesi, Antoan Grizman i Luis Suares, što je prvi put od kada je Francuz prešao na Kamp Nou.

Meč je odličnuo krenuo za ekipu Ernesta Valverdea, pošto je posle petnaest minuta na semaforu bilo 2:0.

La Liga, šesto kolo:Valjadolid – Granada 1:1 (1:1)
(Plan 12 – Fernandes 42)
Betis – Levante 3:1 (2:1)
(Loren 45+3, 48, Iglesijas 67 – Ernani 7)
21.00 Real Sosijedad – Alaves

Mesi je kod prvog gola asistirao Grizmanu, koji je sjajnim udarcem glavom savladao Asenha, dok je kod drugog Artur, na dodavanje Buskeca, udvostručio prednost.

Činilo se da će Barsa lako doći do pobede, međutim do kraja meča su morali da strepe za tri boda. Santi Kasorla je u 44. minutu izjednačio, a Viljareal je u drugom poluvremenu imao nekoliko opasnih napada.

Ipak, mreže su mirovale i Barsa je došla do treće pobede i desetog boda. S druge strane, Viljareal je ostao na osam.

Barselona u narednom kolu gostuje Hetafeu, dok Viljareal čeka Betis.