11. Aprila 2022.

Barsa do pobjede u nadoknadi poslije tri penala za Levante

Tako su izabranici trenera Ćavija Ernandeza nastavili sa serijom pobeda i vratili se na drugu poziciju na tabeli La Lige.

Bilo je mnogo uzbuđenja, naročito u drugom poluvremenu, u kom smo videli tri penala za Levante i ukupno pet golova.

Nije Barselona dobro počela meč, Levante je u prvom delu imao dve dobre prilike, prvu Hoze Kampanja u petom, a drugu Hoze Luis Morales u 27. minutu.

Barsa je u 49. minutu pripretila preko Ferana Toresa, ali je Dani Kardenas odbranio njegov udarac.

Dva minuta kasnije, dosuđen je penal za Levante.

Dani Alveš je držao rukama protivničkoh igrača, za sudiju nije bilo dileme, a Hoze Luis Morales je bio precizan sa 11 metara za 1:0.

U 55. minutu, sudija je još jednom dosudio penal za Levante, ovog puta zbog odbojkaškog igranja rukom od strane Nika.

Rođer Marti je preuzeo odgovornost oko penala, ali mu je Mark-Andre ter Štegen odbranio udarac.

I nije se predugo čekalo na kaznu za Levante.

U 59. minutu na centaršut Usmana Dembelea, Pjer-Emerik Obamejagng je pogodio za izjednačenje.

U 63. minutu, sjajnu solo akciju krunisao je Pedri i Barselona je tako stigla do preokreta.

Ipak, deokoncentracija Katalonaca u finišu, dovela je do trećeg penala za Levante, ovog puta u 82. minutu.

Skrivio ga je Klemon Langle, a Gonzalo Melero je bio precizan sa bele tačke za 2:2, ali to nije bio kraj uzbuđenjima.

U drugom minutu nadoknade vremena, isplatila se ofanziva gostima, Đordi Alba je centrirao, a Luk de Jong sa nekoliko metara zakucao loptu glavom u mrežu Levantea za konačnih 2:3.