18. Maja 2019.

Bajernova “petarda” za titulu, Ajntraht umalo bez Evrope!

Bajern je došao do 29. titule u nemačkom prvenstvu pobedom nad Ajntrahtom iz Frankfurta sa čak 5:1, dok je bez iste ostala Borusija Dortmund.

Dortmund je savladao imenjaka iz Menhengladbaha sa 2:0 na gostovanju golovima Sanča i Rojsa, ali im to nije bilo dovoljno da prestignu Bajern na tabeli.

Tada je rezervista Ale izjednačio na 1:1 i anulirao gol Kingslija Komana iz 4. minuta, ali je se Ajntrahtu desio novi kolaps samo pet minuta kasnije.

David Alaba su postigli po gol i odveli Bavarce na 3:1, a na konačnih 4:1 povisila je legenda kluba Frank Riberi, čovek koji se ove sezone oprašta od kluba u kojem je proveo 12 sezona, dok je na konačnih 5:1 postavila još jedna legenda kluba – Arjen Roben.

Ajntraht je odigrao jedan izuzetno loš meč i mogao je da primi još nekoliko golova, ali najzahvalniji tome što nisu moraju biti golmanu Kevinu Trapu.

Photo by Maja Hitij/Bongarts/Getty Images
Bundesliga, 34. kolo (uživo):
Menhengladbah – Dortmund 0:2 (0:1)
(Sančo 45, Rojs 55)
Bajern – Ajntraht 5:1 (1:0)
(Koman 4, Alaba 53, Sančes 58, Riberi 72, Roben 78 — Ale 50)
Diseldorf – Hanover 2:1 (0:0)
(Henings 56, Karaman 61 — Miler 78)
Frajburg – Nirnberg 5:1 (2:0)
(Teracino 7, Valdšmit 34, Petersen 54, 56; Grifo 61 — Loven 69)
Herta – Leverkuzen 1:5 (1:2)
(Lazaro 34 — Haverc 28, Alario 38, 72, 88; Brant 54)
Majnc – Hofenhajm 3:2 (0:2)
(Brosinski 66p, Botius 84, 90 — Belfodil 12, Kramarić 34)
Šalke – Štutgart 0:0
Verder – Lajpcig 2:1 (1:0)
(Rašica 35p, Pizaro 88 — Mukele 86)
Volfsburg – Augzburg 8:1 (3:0)
(Veghorst 21, 37, 55; Knoh 42, Gniček 57, Rehbečak 60, Brekalo 85, Danso 89ag — Šajber 82)

Gosti iz Frankfurta su ubedljivim porazom umalo ostali bez igranja u Evropi naredne sezone.

Volfsburg je pobedio Augzburg sa neverovatnih 8:1, a Hofenhajm je dugo bio ispred Ajntrahta na tabeli jer je vodio na gostovanju protiv Majnca gotovo ceo meč.

U tom meču gostima je bila potrebna pobeda za kvalifikacije za LE, a Majnc je uspeo da smanji prednost protivnika i izjednači na 2:2, a zatim i da preko istog igrača (Boteusa) dođe do preokreta i 3:2, te da Ajntraht pošalje u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Menhengladbahu je presudio imenjak iz Dortmunda, koji ga je pobedom ostavio bez Lige šampiona. Takvom raspletu “kumovao” je i Leverkuzen, koji je razbio Hertu sa 5:1 u Berlinu i zauzeo četvrto mesto, poslednje koje vodi direktno u LŠ.

Iz Bundeslige još ranije su ispali Nirnberg i Hanover, dok će Štutgart igrati baraž za opstanak u elitnom takmičenju Nemačke.